В Україні почала дорожчати картопля

Автор: Марченко Любов

В Україні з початку нового року дорожчає картопля. Причому ціни на цей популярний овоч після новорічних свят почали зростати швидше. Власне, розпочався процес, який аналітики прогнозували ще на початку осені.

В Україні почала дорожчати картопля - today.ua

Як змінилися ціни на картоплю, розповів obоzrevatel, посилаючись на дані з порталу minfin.

Із торішнього врожаю найбільше подорожчала від початку року рожева картопля. Її вартість порівняно з середньою ціною грудня вже вища майже на 3 гривні. У грудні 2022 року її середня ціна становила 11,01 грн, а тепер вона коштує 13,9 грн.

При цьому рожева картопля дорожчає другий місяць поспіль. Найдешевшою вона була в листопаді – по 9,99 грн/кг. Далі у грудні вона зросла в ціні до 11,01 грн/кг, а в січні до 12. Причому 12 грн за кілограм рожевої картоплі просили на початку січня, а зараз її ціна становить 13,9 грн/кг.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Звичайна (біла) картопля також додала в ціні. Її вартість у торгових мережах зараз така:

  • Auchan – 8,3 грн/кг;
  • Megamarket – 13,9 грн/кг;
  • Varus – 8,2 грн./кг.

В Україні почала дорожчати картопля

Причому звичайна картопля дорожчає вже третій місяць поспіль. Найдешевшою вона була у жовтні 2022 року. Тоді її ціна становила 9,09 грн/кг. Після жовтня її ціна підвищувалася таким чином:

  • листопад – 9,61 грн/кг;
  • грудень – 9,77 грн/кг;
  • січень-2023 – 10,13 грн/кг.

Власне, на аграрному ринку розпочався процес, який аналітики прогнозували ще на початку минулорічної осені. Вони говорили, що до новорічних свят вартість овочів буде невисокою, оскільки фермери розпродаватимуть товар низької кондиції, який не підлягає тривалому зберіганню. Однак із другої половини зими настане черга якісних овочів, закладених на тривале зберігання. І, звісно, така продукція не буде дешевою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Набагато зросла в ціні і молода картопля. Порівняно з листопадом, коли її ціна становила 11,21 грн/кг, вона стала дорожчою майже на 5 гривень. Тепер за кілограм молодої картоплі просять у середньому 15,9 грн.

Нагадаємо, в Україні знизилися ціни на популярні крупи. Гречка, рис і пшоно стали дешевшими, ніж були до нового року.