В Україні на деякі вакансії гостро бракує спеціалістів: кому робота сама йде до рук

Автор: Марченко Любов

В Україні, як і раніше, на ринку праці шукачів роботи в рази більше, ніж вакансій. Та водночас з'явилися вакансії, на які гостро не вистачає спеціалістів. Тому людям з відповідними навичками і дипломом роботу готові надати хоч зараз.

В Україні на деякі вакансії гостро бракує спеціалістів: кому робота сама йде до рук - today.ua

Про те, кого зараз на ринку праці надміру, і кого гостро потребують роботодавці, йдеться в результатах дослідження, яке було проведено одним з великих порталів із працевлаштування.

Якими спеціалістами пересичений ринок праці?

Але насамперед про те, кого сьогодні на вітчизняному ринку праці виявилося надміру. Йдеться передусім про IT-фахівців. Останніми роками до IT-галузі ринуло чимало українців. Причому різного віку. Їх привабили високі заробітки, а також можливість працювати віддалено з дому.

Другий факт став особливо актуальним із початком війни в Україні. Тому на численні курси з підготовки IT-фахівців кинулися тисячі, якщо не десятки тисяч людей. Тепер уся ця маса новачків не може знайти собі застосування. Компаніям, зайнятим розробкою програмного продукту, є з кого обирати. Усі хочуть фахівців із комерційним досвідом робота та з навичками, принаймні, "мідла", який готовий працювати за зарплату "джуніора".

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Таким чином, просторами віртуального ринку праці зараз блукають у пошуках роботи тисячі голодних HTML-верстальників, Front-end-програмістів, тестувальників, спеціалістів чату, Java-програмістів, відеомонтажерів, Python-програмістів, ретушерів та Unity-програмістів.

В Україні на деякі вакансії гостро бракує спеціалістів: кому робота сама йде до рук

При цьому ринок IT-послуг також потихеньку оживає, проте не з такою швидкістю, як плодяться нові фахівці у цій сфері.

У країні є чимало роботи, на якій бракує спеціалістів

Водночас, в Україні є чимало вакансій, на які вдень з вогнем не можуть знайти фахівців. Ринок праці відчуває гостру потребу в людях, які мають певну освіту та навички. Загалом, роботодавці зараз потребують таких фахівців:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • гастроентерологів та ендокринологів;
  • лікарів УЗД та ендоскопістів;
  • завідувачів аптеками;
  • гірників;
  • оббивачі м'яких меблів і збирачів верху взуття;
  • майстрів шиномонтажу та електрослюсарів.

Таким чином, ринком зараз гостро затребувані представники окремих медичних професій, а також робітники, які мають навички у конкретних сферах виробництва.

Нагадаємо, стало відомо, скільки готові платити українським біженцям у Польщі, Німеччині, Чехії та інших європейських країнах.