В Україні можуть подорожчати цигарки

Якщо народні депутати Верховної Ради у другому читанні затвердять законопроект №7233, то це призведе під час воєнного стану до безконтрольного зростання цін на тютюнові вироби в Україні. Такий прогноз зробили експерти Європейської бізнес асоціації.

В Україні можуть подорожчати цигарки - today.ua

Проект закону №7233 передбачає тимчасове скасування покарання за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами вищими за мінімально-роздрібні, встановленими виробниками або імпортерами, збільшеними на суму акцизу.

Експерти EБA вважають, що ухвалення цього законопроекту призведе до зростання цін на цигарки, причому, до зростання, яке не можна контролювати. В Асоціації вважають, що обов'язково знайдуться підприємці, котрі захочуть отримати додатковий прибуток, продаючи цигарки.

В Україні можуть подорожчати цигарки Крім того, прогнозуються інші негативні наслідки. Наприклад, державний бюджет зазнає втрат, оскільки знизиться обсяг надходжень від податків.

Нагадаємо, що в Україні зараз діє державне регулювання цін на деякі продукти харчування (йдеться про соціально значущі продукти харчування). Крім того, держава щоденно моніторить ціни на продукти харчування, бензин, тютюнові вироби.

Раніше стало відомо, де в Україні під час війни найчастіше завищують ціни.