В Україні можуть перейти на інший режим мобілізації: що протиставлять вуличному “відлову“

Автор: Марченко Любов

Мобілізація військовозобов'язаних українців може піти зовсім іншим шляхом. Військкоматам потрібно відмовлятися від тактики вуличного "вилову" випадкових чоловіків, а натомість переходити до призову добре навчених і мотивованих військових фахівців. А таких сьогодні в Україні є чимало.

В Україні можуть перейти на інший режим мобілізації: що протиставлять вуличному “відлову“ - today.ua

Такими міркуваннями поділився в телеефірі "Фабрики новин" військовий експерт Роман Світан.

Вуличний "відлов" випадкових перехожих, до якого дедалі частіше вдаються співробітники ТЦК, малоефективний. Навіть якщо їх вдається мобілізувати і призвати в армію, в результаті ЗСУ отримують погано навчених і ще гірше мотивованих вояків. Це не сприяє ані бойовій ефективності армії, ані її бойовому духу, переконаний експерт.

А тим часом, в Україні ще залишається великий пласт військовозобов'язаних чоловіків, яких поки не зачепила мобілізація. Вони наразі ніяк не задіяні на фронті. При цьому вони добре навчені військовому ремеслу та майже не птребують додаткової підготовки. Це стосується службовців підрозділів, які перебувають на спецобліку.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

"Зараз практично неможливо знайти на вулиці мотивованих та профпридатних, треба переходити на інший режим. Потрібно мотивованих і профпридатних, які зараз прикриті деякою "сорочкою" від призову до армії, які перебувають на такому званому спецобліку - це Міністерство внутрішніх справ, Служба Безпеки, деякі податкові та митні структури - у нас податківців 40 тисяч осіб і митників 20 тисяч", - нагадав Роман Світан.

В Україні можуть перейти на інший режим мобілізації: що протиставлять вуличному “відлову“

За словами експерта, завдяки мобілізації цих підрозділів можна буде скоротити час на підготовку військових кадрів для фронту, оскільки ці люди вже апріорі профпридатні, добре навчені та мотивовані. Вони могли би стати дуже потужним поповненням для ЗСУ, оскільки таких людей не одиниці, і навіть не десятки тисяч, а сотні тисяч осіб.

"Із Міністерства внутрішніх справ та СБУ виходять дуже добрі воїни. Вони від самого початку йшли до такого роду структур - вони готові і мотивовані, тому що отримують грошове утримання від держави і профпридатні, тому що готові поводитися зі зброєю - їх не треба сильно доучувати", - підсумував Світан.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якщо Міноборони прислухається до порад військового експерта, то вже найближчим часом ЗСУ можуть отримати добре навчене та численне поповнення.

Нагадаємо, в Україні триває активна мобілізація безробітних чоловіків, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. Через це більшість чоловіків, які не мають роботи, воліють не вдаватися до послуг центрів зайнятості.