На початку війни Нацбанк України зафіксував курс долара на рівні 29,25 гривні. З того часу офіційна вартість американської валюти залишається незмінною. НБУ обіцяв тримати такий курс до закінчення дії воєнного стану у країні. Але, як стало відомо, фіксований курс долара в Україні можуть скасувати вже найближчим часом.
Про це розповів голова НБУ Кирило Шевченко у своєму інтерв'ю, яке він дав виданню The Asahi Shimbun.
Усі фінансові аналітики сходяться на думці, що кроки, зроблені українським центробанком у перші дні війни, були абсолютно правильними. Фіксація курсу долара, а також обмеження на зняття готівки у валюті та вивезення валюти за кордон допомогли вистояти фінансовій системі держави, не допустити в ній хаосу, а також зберегти її життєздатність.
Почасти завдяки цьому, в Україні, незважаючи на війну, як і раніше, платять громадянам пенсії, субсидії та решту соціальних виплат, а також вдається стримувати в рамках розумного зростання цін на найнеобхідніші товари. Проте жорстке обмеження курсу валют із боку держави – це вимушений захід, який не сприяє оздоровленню економіки. Тому в НБУ зараз думають про повернення до плаваючого курсу долара.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Хочу повідомити, що зараз ми розглядаємо можливість пом'якшення деяких валютних обмежень. Ми також думаємо, як повернутися до режиму плаваючого обмінного курсу. Такий крок принесе більшу стабільність на валютний ринок", - розповів Кирило Шевченко.
Причому в Нацбанку вважають, що це потрібно робити зараз, не чекаючи на закінчення війни. Тим більше, що курс долара на чорному ринку не критично перевищує фіксовану вартість НБУ. Тому в Нацбанку сподіваються, що зі скасуванням фіксованого курсу різкого стрибка у вартості американської валюти не має статися.
Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з реальним курсом долара найближчим часом, і в якій валюті зараз краще зберігати свої заощадження.