В Україні можуть зупинитися теплові електростанції: названа причина

В Україні можуть зупинитися теплові електростанції, які становялть понад третину електрогенерації країни. Така втрата генеруючих потужностей може призвести до катастрофи та розвалу енергосистеми країни.

В Україні можуть зупинитися теплові електростанції: названа причина - today.ua

Такий похмурий хід подій передрік заступник голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України Сергій Чех. Його прогноз цілком може втілитися в реальність, якщо компанія Укрзалізниця підвищить тарифи на вантажні перевезення, як вона погрожує.

Компанія Укрзалізниця має намір підвищувати тарифи на вантажоперевезення в два етапи. Перший етап стартує вже з 1 вересня 2021 року. З цієї дати мають намір підвищити на 8% тарифи на перевезення вантажів 1 і 2 тарифних класів. Наступним етапом передбачено ще одне підвищення вартості перевезень з 1 січня 2022 року. Тоді тарифи для 1 класу виростуть на 20,4%, а для другого класу - на 6,5%.

У підсумку, собівартість електроенергії на ТЕС зросте на 3%. Ці фатальні 3% можуть стати детонатором розвалу єдиної енергосистеми країни. В Україні можуть зупинитися теплові електростанції: названа причина На думку Сергія Чеха, якщо Укрзалізниця підвищить тарифи на вантажні перевезення, вартість доставки тонни вугілля зросте на 40-50 гривень.

"Це близько 3% зростання собівартості електроенергії на виході з теплової станції. З огляду на те, що зараз працює конкурентний ринок і ціни часто бувають нижче собівартості, зростання цієї собівартості робить практично неможливою роботу теплової генерації", - говорить Чех.

Теплова електрогенерація і так сьогодні ледь тримається на ринку, а цей удар може підкосити її остаточно. На сьогодні теплова генерація становить 35% від усієї генерації країни. Виходить, що понад третину генеруючих потужностей України можуть зупинитися, розповів Сергій Чех під час прес-конференції.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення мають намір підвищити до рівня промисловості. Про це заявив глава НКРЕКУ Валерій Тарасюк.