В Україні масово крадуть гроші з рахунків громадян: як забезпечити захист банківських карток

Автор: Марченко Любов

В Україні з початком війни ще більше активізувалися інтернет-шахраї. Гроші з рахунків громадян випаровуються зі швидкістю вітру. А тим часом, захист банківських карток не вимагає високої кваліфікації в цифрових технологіях. Доволі запам'ятати ряд нескладних правил та застосовувати їх, аби не втратити своїх скромних заощаджень.

В Україні масово крадуть гроші з рахунків громадян: як забезпечити захист банківських карток - today.ua

Про це розповіли фахівці НБУ та Держспецзв'язку.

Які найбільш поширені "легенди" зараз у тренді у інтернет-шахраїв?

Знайомий у месенджері чи соцмережі просить вас терміново надіслати гроші. Можливо, йому справді потрібна якась сума позаріз. Але все ж таки краще зателефонувати йому або зв'язатися якимось іншим способом, щоб переконатися, що гроші потрібні дійсно цій людині. Можливо, шахраї просто зламали його обліковий запис і розсилають прохання від його імені.

Інформація про надання фіндопомоги. Найчастіше така інформація містить посилання на інше джерело, за яким можна дізнатися додаткову інформацію. У жодному разі не потрібно переходити за цим посиланням! А щоб упевнитись, що вас не намагаються "розвести", зателефонуйте на гарячу лінію банку.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Евакуаційний рейс, за який потрібно зробити передоплату. Таку інформацію потрібно обов'язково перевіряти лише на офіційному сайті перевізника. І взагалі не слід нічого оплачувати заздалегідь.

Продаж через інтернет неіснуючих товарів за передоплатою. Не варто погоджуватися на такі пропозиції, навіть якщо вони виглядають дуже привабливо. Домовляйтесь лише про оплату за фактом отримання та перевірки товару. В Україні масово крадуть гроші з рахунків громадян: як забезпечити захист банківських карток Фейкові покупці товару. Тут можливі різні способи, проте не варто відправляти товар, доки ви не переконалися, що гроші вам прийшли. Або ще краще - відправляти товар післяплатою. Тоді всі будуть спокійні: і покупець, і продавець.

Збирання грошей на допомогу військовим. Ця схема зараз у тренді. Користуючись готовністю громадян допомогти своїй армії, шахраї розсилають посилання, якими нібито потрібно перейти, щоб перевести суму на благодійний рахунок. Цього робити не варто. Довіряйте лише офіційним джерелам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як забезпечити захист банківських карток

Є кілька пунктів, дотримуючись яких ви збережете свої заощадження:

  • встановити додаток банку для контролю витрат і списань;
  • підключити послугу SMS-банкінгу для отримання повідомлень про операції за рахунком;
  • для входу використовувати двофакторну авторизацію чи біометричний захист;
  • поставити PIN-код на SIM-карту з фінансовим номером, використовуючи складні комбінації цифр (не слід ставити дату народження ні свою, ні своїх близьких);
  • встановити антивірусну програму на комп'ютер і смартфон;
  • нікому не розголошувати конфіденційні дані, такі як PIN-код, логін, пароль, CVV, фінансовий номер телефону, коди і паролі, надіслані банком;
  • не зберігати паролі та коди на смартфоні або в месенджерах;
  • використовувати різні паролі та PIN-коди;
  • встановити ліміт для оплати в Інтернеті;
  • заборонити віддалений перевипуск SIM-картки мобільним операторам;
  • регулярно оновлювати мобільні програми, які необхідні для безпеки.

Нагадаємо, деякі шахраї є посередниками від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і вимагають комісію за свої послуги.