В Україні полуниця за тиждень подешевшала на 25%

В Україні за тиждень теплична полуниця подешевшала одразу на 25%. Експерти East Fruit пояснюють цей факт двома причинами.

В Україні полуниця за тиждень подешевшала на 25% - today.ua

Зокрема, українські виробники зараз пропонують оптом полуницю за ціною 150-180 гривень за кілограм, що на 25% дешевше, ніж минулого тижня.

У чому причина зниження цін? Експерти вважають, що це відбувається через наявність на ринку відносно недорогої грецької та іспанської полуниці (вона коштує 120-150 гривень за кілограм), через невеликий попит і через проблеми реалізації (на частині території півдня України йдуть бойові дії).

Справді, після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну за кордон у пошуках безпечного притулку виїхали понад 5 млн українців. Здебільшого це жінки та діти, тобто головні споживачі полуниці.

В Україні полуниця за тиждень подешевшала на 25% Експерти вважають, що вартість полуниці, незважаючи на бої з російськими окупантами, знижуватиметься й надалі. При цьому сезон збору ґрунтової полуниці може початися трохи пізніше, ніж зазвичай через погодні умови (у травні вночі не виключені заморозки).

Нагадаємо, раніше експерт заявив, що в Україні, незважаючи на те, що російські окупанти тимчасово захопили частину Херсонської та Запорізької областей, не буде дефіциту полуниці.