В Україні стає дедалі менше лікарів. Медики масово покидають країну, виїжджаючи на роботу за кордон. Особливо скоротилася чисельність дитячих лікарів. Лікарі-педіатри їдуть за кордон, а на вакансії, що утворилися, нікого ставити. Студенти-медики неохоче йдуть вчитися на дитячих лікарів.
Про проблему нагадав провідний кардіохірург України, директор Інституту серця Борис Тодуров.
Незважаючи на обіцянки влади підвищити медикам зарплати (які поки залишаються тільки обіцянками), лікарі масово виїжджають за кордон. Каталізатором процесу стала пандемія коронавірусу. Якщо раніше в Європі медику з дипломом українського вузу було майже неможливо влаштуватися за фахом, то зараз цей процес значно спростився.
Країни ЄС стали охочіше брати на медичні вакансії українських фахівців, і виявилося, що вони нічим не поступаються закордонним колегам. Таким чином, українські медики побачили для себе вікно можливостей і стали залишати країну.
"Потік тих, що від'їжджають, не зменшився, тому що зарплати, які сьогодні є, не стримують людей. Як порахували, щоб утримати людину в Україні, вона повинна отримувати 70% тієї зарплати, яку вона отримує в Чехії, Німеччині та інших країнах. Сьогодні наші зарплати не відповідають цьому показнику", - говорить Борис Тодуров.
При цьому, якщо раніше професія медика була однією з найбільш престижних серед українських абітурієнтів, то зараз усе менше молодих людей йдуть учитися в медичні вузи. Серед випускників шкіл більш затребувані професії, які реально приносять непоганий заробіток. А серед тих, хто все ж вступає до медичних університетів, мало бажаючих присвятити себе педіатрії.
Таким чином, в Україні стає дедалі менше лікарів-педіатрів, говорить доктор Тодуров. І років через шість може скластися ситуація, коли лікувати українських дітей буде нікому.
Нагадаємо, в Україні зараз готові непогано платити фахівцям у сфері IT, менеджерам із продажу, інженерам. При цьому лікарям поки лише обіцяють підняти зарплату до 20 тисяч гривень.