В Україні хочуть заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на законодавчому рівні

В Україні хочуть заборонити імпорт електроенергії з Білорусі та Росії на законодавчому рівні. Міжнародна торгова палата (ICC Ukraine) рекомендувала Верховній Раді України підтримати законопроект, який передбачає заборону на комерційну закупівлю електроенергії з РФ і Білорусі.

В Україні хочуть заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на законодавчому рівні - today.ua

Йдеться про законопроект Олексія Кучеренка №5208-1. Крім заборони на імпорт російського і білоруського струму, цей законопроект також передбачає обов'язкову інтеграцію української енергосистеми з європейською мережею ENTSO-E до 2023 року.

Крім законопроекту Кучеренка, на розгляді в парламенті також знаходиться ще один законопроект - №5208. Його авторство належить голові профільного комітету ВР Андрію Герусу. Однак ICC все ж рекомендує підтримати саме законопроект Кучеренка. Міжнародна торгова палата направила копії листа з такою рекомендацією спікеру парламенту Дмитру Разумкову і, за іронією долі, тому ж Андрію Герусу. Тобто, Герусу пропонують самому "поховати" свій законопроект.

"Проаналізувавши норми документів, ICC Ukraine висловлює обґрунтовані застереження щодо законопроекту №5208 (автор А.Герус), і грунтуючись на позиціях стейкхолдерів (зацікавлених сторін) галузі, просить підтримати альтернативний законопроект №5208-1 (автор О.Кучеренко) при розгляді у Верховній Раді України ", - пишуть у листі ICC.

В Україні хочуть заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на законодавчому рівні

Чому ICC не припав до душі законопроект Геруса?

Цей законопроект передбачає обмеження на імпорт електроенергії безпосередньо з РФ, проте дозволяє постачання енергії з Росії транзитом через Білорусь.

Ще одна вада законопроекту Геруса - це ігнорування ймовірних наслідків для енергосистеми України від можливих обмежень поставок вугілля, нафтопродуктів та інших енергоресурсів, від яких залежить функціонування енергетичної галузі та й усієї економіки України.

Чим законопроект Кучеренка відрізняється від запропонованого Герусом?

Законопроект Кучеренка також дозволяє перетоки електроенергії між Україною та Білоруссю, а також Україною і Росією, але тільки перетоки технологічні - на час поки триватиме процес входження української енергосистеми в європейську. Але при цьому законопроект Кучеренка, як помічено в листі ІСС, "продовжує повноваження регулятора щодо обмежень доступної пропускної потужності державних перетинів з Білоруссю і Росією".

Нагадаємо, в січні 2021 року Україна була змушена відновити імпорт електроенергії з Білорусі. А в лютому стали купувати енергію вже й у Росії - через те, що свої енергоблоки простоювали на ремонті. Правда, вже зараз Україні нікуди дівати власну електроенергію.

З приходом тепла диспетчеру "Укренерго" довелося обмежувати потужність вітчизняним виробникам електроенергії: її вже занадто багато.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Чорногорія скасувала ПЛР-тести для туристів з України
Чорногорія вирішила скасувати всі карантинні обмеження для туристів з України і ще ряду країн у 2021 році. Усім прибувшим до країни навіть не потрібно...
Українські школярі продовжать навчатися влітку: в Міносвіти назвали умови
Навчальний рік для школярів через пандемію може бути продовжений до 1 липня. Школам дозволили самостійно приймати рішення щодо продовження навчального...
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...