В Україні хочуть перенести дати ще двох державних свят

В Україні з 1 вересня 2023 року державні та церковні свята відзначатимуться за новим календарем. Однак у Православній церкві України, яка переходить на григоріанський календар, просять перенести ще два свята, які не внесені до календаря.

В Україні хочуть перенести дати ще двох державних свят - today.ua

Йдеться про День захисників та захисниць та День УПА. Представники різних конфесій в Україні між собою винесли таку пропозицію, і у Верховній Раді тільки треба за неї проголосувати.

Українська греко-католицька церква рішенням Архієрейського Синоду УГКЦ з 1 вересня також переходить на григоріанський календар. Вона пропонує відзначати вищезгадані свята 28 липня, у день Святого Володимира, і нещодавно було прийнято рішення святкувати цього дня також День української державності.

В Україні хочуть перенести дати ще двох державних свят

Обговорення дат нових свят може відбутися вже цього року, але вносити зміни до календаря якщо і будуть, то вже з наступного року.

Як відомо, з 2023 року Православна церква України відзначатиме Різдво 25 грудня (замість 7 січня), Покрову Пресвятої Богородиці – 1 жовтня (замість 14 жовтня), Водохреща – 6 січня (замість 19 січня), День святого Миколая – 6 грудня (замість) 19 грудня).

У той же час, перехід на новий юліанський календар не впливатиме на дату Великодня та деяких інших свят, зокрема Трійці.

Нагадаємо, що на період дії військового стану в Україні тимчасово призупинено норму Кодексу законів про працю України, за якою у разі, коли офіційне свято припадає на вихідний день, відбувається автоматичне перенесення вихідного на наступний будній день. Скорочені робочі дні на честь свят також скасовані.

Раніше повідомлялося, коли в Україні завершиться навчальний рік у 2023 році.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua