В Україні хочуть скасувати свято 9 травня. Проте, День перемоги все одно відзначатимуть, але днем раніше – 8 травня. Крім того, не буде перенесення святкових днів, які припали на вихідні.
Такі ініціативи містяться у законопроекті "Про працю", який Кабмін подав на погодження до Державної регуляторної служби.
Свято 9 травня хочуть скасувати та зробити його робочим днем. Натомысть 8 травня відзначатимуть День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. При цьому Міжнародний жіночий день 8 березня, на який вже було чимало замахів з боку адептів нової ідеології, все ж таки вирішили залишити.
Загалом в оновленому календарі святкових дат, який пропонує уряд, є кілька тих, до яких звикло вже не одне покоління українців. Втім, є й нові дати, які багатьом ще треба буде запам'ятовувати.
Зокрема, Кабмін пропонує вважати святковими датами такі дні:
- 1 січня - Новий рік
- 7 січня та 25 грудня - Різдво Христове
- 8 березня – Міжнародний жіночий день
- 1 травня - День праці
- 8 травня - День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
- 28 червня – День Конституції України
- 28 липня – День Української Державності
- 24 серпня – День незалежності України
- 14 жовтня – День захисників та захисниць України.
- один день (неділю) - Великдень
- один день (неділю) – Трійцю.
Звичайно, всі ці дні будуть неробочими. А ось перенесення свят, які припали на вихідний день, хочуть скасувати. Таким чином, і Великдень, і Трійцю українцям доведеться відзначати лише один день. А в понеділок уже треба буде виходити на роботу.
Чи зможуть українців залучати до роботи у вихідні?
Так, зможуть. Закон цього не забороняє. Однак у статті 62 запропонованого законопроекту чітко обумовлено, що залучати до праці у ці дні можуть лише окремих працівників та у виняткових обставинах, які визначаються трудовим договором.
Крім того, у святкові дні працюватимуть підприємства безперервного циклу, які неможливо зупинити, а також люди, чия праця пов'язана з обслуговуванням невідкладних потреб населення.
Нагадаємо, під час воєнного стану закон дозволяє залучати громадян до роботи у будь-які дні, включаючи і святкові. Крім того, роботодавці можуть затримувати виплату зарплати, якщо немає можливості виплатити її вчасно.