В Україні хочуть монетизувати пільги на проїзд

Автор: Марченко Любов

В уряді вирішили монетизувати пільги на проїзд. Це друга спроба почати їх виплачувати "живими" грошима. На цей раз рішення про монетизацію хочуть віддати на відкуп місцевій владі.

В Україні хочуть монетизувати пільги на проїзд - today.ua

Тільки місцева влада має право вирішуватимуть, вводити в регіоні монетизацію пільг на проїзд або залишити все, як є.

Така спроба вже була п'ятьма роками раніше. Закон про монетизацію пільг на проїзд був прийнятий ще в 2016 році. Однак втілити його в життя тоді так і не вдалося. Кабмін довго намагався знайти механізм, який задовольнив би всіх учасників ринку пасажирських перевезень, та так і не знайшов. А запропонована ним квота у 30 поїздок викликала гострий негатив у пасажирів, яким доводиться їздити щодня і, як мінімум, туди і назад.

Тепер же Мінсоцполітики знову повернулося до цієї ідеї, однак запропонувало її реалізувати трохи інакше. Місцеві влади самі вирішуватимуть: вводити їм монетизовані пільги на проїзд, або, як і раніше, виплачувати компенсації перевізникам.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні хочуть монетизувати пільги на проїзд При цьому на міських і приміських маршрутах буде надаватися компенсація заздалегідь. А ось вартість міжміських поїздок компенсуватимуть. Тобто, теж будуть виплачувати гроші, але вже по факту проїзду і, очевидно, після пред'явлення проїзного квитка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кому і як будуть надаватися пільги на проїзд:

  • особам, які отримують пенсію та державну соціальну допомогу, - шляхом перерахування коштів на поточні рахунки в банках або поштою;
  • особам, які не отримують пенсії та державної соціальної допомоги, - шляхом перерахування грошових коштів на їхній поточний рахунок у банку;
  • одному з батьків дитини з інвалідністю або дітей (від шести років), які мають право на пільговий проїзд, - шляхом перерахування грошових коштів на їхній поточний рахунок у банку.

При цьому вже зараз очевидно, що не всі будуть задоволені тим, що пільга на проїзд стала монетизована. Ті пільговики, які їздять не часто, будуть у виграші. Ті ж, кому доводиться їздити щодня і, можливо, не раз на дню, задоволені не будуть.

Нагадаємо, в Україні незабаром запрацює єдиний електронний квиток на проїзд в усіх видах транспорту.