В Україні будуть масштабні віялові відключення електроенергії

Автор: Марченко Любов

В Україні вже на стику січня-лютого можуть розпочатися масштабні віялові відключення електроенергії. Ситуація у вітчизняній генерації така, що масштабний збій в енергосистемі може статися будь-коли. Щоб врятувати ЄЕСУ, доведеться вдаватися до віялових відключень.

В Україні будуть масштабні віялові відключення електроенергії - today.ua

Таку думку висловив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він вважає, що ймовірність віялових відключень дуже висока.

Перше, що може врятувати Україну від цих відключень – імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. Проте, як показав свіжий досвід із Білоруссю, обидва ці партнери ненадійні. Вони, як і Україна, надто залежні від політики. Тому може вийти так, що в найхолодніші зимові місяці Україна опиниться зі своїми енергетичними проблемами віч-на-віч.

В Україні будуть масштабні віялові відключення електроенергії

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Це буде ближче до січня-лютого. Тому що ми поки що не маємо 100% впевненості, що отримуватимемо імпортну електроенергію з Білорусі чи Росії, чи вистачить нам вугілля", - каже Олег Попенко.

Сьогодні в Україні катастрофічно малі запаси вугілля для теплових електростанцій. Теплові енергоблоки зупиняються один за одним. РНБО дозволила вітчизняним тепловим станціям спалювати замість вугілля газ. Проте вартість газу нині така, що це все одно, що топити піч банкнотами. Тому невідомо, чи буде така можливість ще після нового року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Протягом двох місяців ми будемо мати величезні проблеми з постачанням електроенергії по всій території України", - передбачає експерт.

Нагадаємо, джерела в уряді стверджують, що в Україну зараз йдуть пять суден із вугіллям, які мають частково вгамувати "голод" наших теплових станцій і запобігти вяловим відключенням.

Головне