В Україні вже незабаром багато бюджетників залишаться без роботи. Уряд запланував масове скорочення однієї категорії працівників, які отримують гроші із скарбниці. Йдеться про держслужбовців, на яких найближчим часом чекають масові звільнення.
Такий план вже розроблений урядом, але наразі його офіційно не коментують, розповідає epravda.
Скорочуватимуть саме держслужбовців. Про інші категорії працівників, яким також платять зарплату з бюджету – лікарів, учителів, пожежників та соцпрацівників, поки що не йдеться. А от чиновників планують залишити тільки половину.
Де і скільки планують скоротити?
Наприклад, скорочуватимуть чиновників у Кабміні, а також їхніх "молодших" колег у територіальних органах влади. Після скорочень у Кабміні має залишитися 2,7 тис. співробітників замість теперішніх 9,2 тис., а в органах влади на місцях планують залишити замість нинішніх 15 тисяч лише 9. Таким чином, загалом по Україні загін чиновників із міністерств та підпорядкованих їм територіальних органів скоротиться з 24,2 тисяч до 11,7, тобто, більш ніж наполовину.
Популярні зараз
В Україні зменшиться кількість автомобілів із ГБО
США передадуть додаткове обладнання для українських F-16
Зеленський назвав умови вступу України до НАТО
Міненерго повідомило, коли в Україні перестануть відключати світло
Як скорочуватимуть?
Кількість міністерств хочуть скоротити з 20 до 12. Скорочуватимуть не шляхом ліквідації того чи іншого напряму, а шляхом об'єднання під одним дахом двох чи навіть трьох міністерств. Наприклад, Мінрегіонбуд хочуть об'єднати з Мінінфрастуктури та Міністерством з питань окупованих територій, Мінекономіки з Мінагрополітики, а Міносвіти з Мінкультом та Мінмолоді і спорту. Передбачено також злиття інших міністерств.
При цьому, щоби скоротити апарат, який підтримує роботу кожного міністерства, запровадять централізований орган, який називатиметься Центром уряду і замінить собою Секретаріат Кабміну. Працівники цієї установи, які затрималися в ситі скорочення, будуть з потрійним ентузіазмом виконувати свої функції. На їхні плечі ляже бухгалтерія, управління персоналом та фінансами, юридичне забезпечення, ІТ-сектор, безпека та адміністративно-господарська діяльність усіх міністерств. Тобто, у кожному міністерстві вже усіх цих служб не буде, а залишиться єдина установа для усього Кабміну.
"В результаті об'єднань міністерств і функцій забезпечення їхньої діяльності штат центральних апаратів міністерств скоротиться з 9,2 тис. до 2,7 тис. осіб. Кількість працівників їхніх територіальних органів – з 15 тис. до менш ніж 9 тис.", – пише видання.
Втім, лише Кабміном та його територіальними органами "чистка" не обійдеться. Неабияк порідіють також ряди працівників Пенсійного фонду, ДПС і Держстату. Так, у їхніх центральних апаратах замість 13 тисяч осіб планують залишити лише 4,3 тисячі, а в територіальних відділеннях замість 80 тисяч – менше 40.
Загалом скорочення торкнеться усього державного чиновницького апарату, який в Україні налічує 205 тисяч робочих місць. Щоправда, 32,8 тис. із цієї кількості становлять незайняті вакансії. Тобто скорочення торкнеться лише 172,2 тис. "живих" людей.
Усі вони, звісно, поповнять армію безробітних, чисельність якої в Україні і так різко зросла з початком війни. Залишається надія на законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, який може пом'якшити вимоги щодо виїзду чоловіків за кордон. Зокрема, можуть дозволити виїзд за кордон на роботу чоловікам, для яких в Україні не знайшлося робочого місця.