В Україні готується масове знесення старого житла: що пропонуватимуть мешканцям зруйнованих будинків

Автор: Марченко Любов

Після перемоги в Україні буде проведено масштабну реконструкцію житлового фонду, яка включає і знесення старого житла. Знесенню підлягатимуть тільки ті багатоквартирні будинки, до яких не застосовується інший спосіб реконструкції. При цьому власники знесеного житла натомість отримають або рівноцінну житлоплощу, або грошову компенсацію.

В Україні готується масове знесення старого житла: що пропонуватимуть мешканцям зруйнованих будинків - today.ua

Такі положення містяться в законопроекті №6458, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні. Деталями законопроекту поділилася голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Нардеп також розповіла, що цей законопроект був розроблений ще минулого року, проте у зв'язку з війною, до другого читання в нього внесуть низку змін, пов'язаних із реконструкцією житла, яке було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій.

До речі, реконструюватимуть не лише багатоквартирні будинки, а й соціально-транспортну інфраструктуру міських кварталів, які підлягатимуть реконструкції. В Україні готується масове знесення старого житла: що пропонуватимуть мешканцям зруйнованих будинків Власнику житла, яке підлягатиме знесенню чи реконструкції, запропонують або нову житлоплощу замість старої, або грошову компенсацію. Якщо будинок не зноситимуть, а лише реконструюватимуть, то можливі два варіанти для його мешканців: або їхнє обов'язкове відселення, або без відселення. При цьому знесенню підлягатимуть лише ті будинки, які фактично неможливо реконструювати.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) ВР висловило низку зауважень щодо цього проекту. Зокрема, у законопроекті не розкрито різниці між поняттями "обов'язкове відселення", "примусове відселення" та "відселення в примусовому порядку". Тому в пунктах, де застосовуються ці терміни, не зовсім зрозуміло, про що йдеться.

Нагадаємо, в уряді вже визначились із тим, хто першим отримає компенсацію за зруйноване житло. Серед перших будуть сім'ї військовослужбовців, а також багатодітні сім'ї та люди з інвалідністю.