В Україні готуються до екстремального варіанту розвитку подій в енергетиці

Автор: Марченко Любов

Енергетика України може всю зиму перебувати в екстремальному стані. Отже, всім українцям доведеться скоротити споживання електрики, щоб допомогти енергосистемі вистояти. При цьому енергетики прораховують усі варіанти розвитку подій, і в них є розроблений сценарій дій для кожного з варіантів.

В Україні готуються до екстремального варіанту розвитку подій в енергетиці - today.ua

У цьому запевнив країну голова НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.

За словами енергетика, через удари російських військових по об'єктах енергетичної інфраструктури чимала частина електрогенерації зазнала руйнувань. Енергетикам знадобиться якийсь час, щоб їх відновити.

Водночас зберігається небезпека повторних атак на енергетику. Тому українцям доведеться звикнути, що цього опалювального сезону всі будуть змушені економно користуватися електроенергією, якщо ми не хочемо просто залишитися без світла та комунікації.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Енергетики розглядають різні варіанти розвитку подій на енергетичному "фронті". На кожен із цих випадків передбачені сценарії мінімізації наслідків. До того ж, в Укренерго сподіваються, що з початком опалювального сезону має значно знизитись навантаження на енергомережі. Люди перестануть користуватися обігрівачами і при зниженні температури у квартирах навчаться обходитися теплим одягом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, доки триватимуть роботи зі стабілізації енергосистеми країни, доведеться по черзі відключати споживачів. Власне, ці відключення подекуди вже почалися з 19 жовтня і, очевидно, продовжуватимуться ще якийсь час.

Нагадаємо, у деяких регіонах не лише відключили електрику в будинках, а й обмежили роботу електротранспорту, відключили подачу води, а також мінімізували вуличне освітлення.