В Україні готують закон, який дозволить зносити хрущовки без згоди мешканців

Автор: Марченко Любов

В Україні готують закон, який дозволить зносити хрущовки без згоди усіх мешканців, які живуть в такому будинку. Це дозволить забудовникам зносити старі будинки, а на їхньому місці будувати нове прибуткове житло поліпшеного планування. У Міністерстві розвитку громад і територій підготували відповідний законопроект. Якщо в Раді його проголосують, то в містах може початися масове знесення такого житла.

В Україні готують закон, який дозволить зносити хрущовки без згоди мешканців - today.ua

Згідно з чинним законодавством, знесення багатоквартирного будинку і переселення його мешканців можливе лише в тому випадку, якщо всі 100% мешканців дадуть на це згоду. Але така ситуація в принципі неможлива.

"100-процентної згоди від усіх мешканців на розселення не одержати ніколи. Це просто неможливо", - говорить заступник голови комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Тому в підготовленому законопроекті міститься ключова зміна, яке може дати хід усьому цьому процесу: 100% замінили на 75. В Україні готують закон, який дозволить зносити хрущовки без згоди мешканців Таким чином, для того, щоб запустити процес знесення будинку і розселення його мешканців, досить буде згоди 75% його мешканців. Правда, за словами Олени Шуляк, незважаючи на те, що закон про реконструкцію кварталів був прийнятий ще в 2006 році, з тих пір за 15 років ніхто не спромігся розробити механізм розселення жителів цих будинків.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

До того ж, гальмує процес і кількість людей, прописаних в тих чи інших квартирах. У багатьох з них прописані родичі, які давно там фактично не проживають, однак у разі знесення будинку на них зобов'язані будуть виділити житлоплощу.

Однак, якщо навіть цей закон ухвалять, то це ще не означає, що забудовники почнуть дружно воювати за місця, які зараз зайняті хрущовками. Їм потрібно буде ретельно все підрахувати. І якщо затія вийде невигідною, то вони від неї відмовляться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У будь-якому випадку, інтереси самих мешканців хрущовок, у цьому пріоритетному ряду стоять на останній позиції. Ясно, що якщо закон почне працювати, то забудовники будуть намагатися розселити мешканців будинку, що йде під знесення, у найдешевші і далеко не просторі житла.

Нагадаємо, ціни на житло в Києві з червня 2020 по червень 2021 року зросли більш ніж на 22%. При цьому експерти передрікають, що вартість житла зросте ще на 20%.

Головне