В Україні готують новий список товарів, що не підлягають поверненню в магазин

В Україні стане ширше список товарів, які не можна буде повернути в магазин. В уряді кажуть, що в останній раз товари, які не підлягають поверненню, переглядалися понад два десятиліття тому. За цей час багато що змінилося. Тому список потрібно переглянути і доповнити.

В Україні готують новий список товарів, що не підлягають поверненню в магазин - today.ua

Багато товарів із переліку, який був затверджений урядом ще в березні 1994 року, вже змінили назви. Крім того, відбулися зміни в самій класифікації "продовольчих товарів", а також "лікарських препаратів і засобів". Змінилися також способи упаковки товарів. Та й просто при складанні попереднього списку не все було враховано.

Зокрема, зараз покупці мають право повертати в магазин куплені рослини. Однак, якщо кімнатні рослини у горщиках і саджанці ще є можливість продати повторно, то всі повернені зрізані квіти в букетах фактично йдуть в утилізацію. Через це господарі квіткового бізнесу зазнають збитків.

Вимагають перегляду також і інші групи товарів, які можуть бути повернуті в непридатному для продажу вигляді, а деякі навіть і в потенційно небезпечному для здоров'я людей і тварин. В Україні готують новий список товарів, що не підлягають поверненню в магазин Таким чином, вирішено розширити список товарів, що не підлягають поверненню, рослинами, ветеринарними препаратами, а також тютюновими виробами і рідинами для вейпів.

Список товарів, що не підлягають поверненню в магазин, буде виглядати так:

  • всі продовольчі товари;
  • ветеринарні препарати;
  • тварини і рослини;
  • кормові матеріали, насіння, посадковий матеріал;
  • рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння, мундштуки на сигари і сигарети, а також їхні частини.

Однак, що стосується продовольчих товарів, то в цьому списку буде зроблено виключення для товарів у вакуумній упаковці. Якщо не буде порушена її цілісність і збережений термін придатності, то такий товар можуть прийняти в магазині назад.

Нагадаємо, в магазинах України з початку 2021 року було виявлено понад 70 тисяч небезпечних товарів низької якості. Чимало небезпечних товарів виявлено серед дитячих іграшок і взуття.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel