В Україні вже з нового навчального року розпочнеться масове звільнення вчителів. Чисельність педагогів скоротять через те, що очікується масове зменшення кількості учнів у школах. Біженці, які опинилися за кордоном з дітьми, просто не повернуться додому.
Про це пише видання zn.ua.
Багато біженців, особливо ті, хто вже знайшов роботу за кордоном, не мають наміру повертатися в Україну. Звісно, їхні діти також залишаться там. Багато юних українців пішли до шкіл за кордоном ще минулого навчального року. Діти на ходу засвоюють іноземну мову та приступають до навчання у європейських школах.
Їхні батьки не налаштовані повертатися в Україну навіть після закінчення війни з різних причин. Серед основних називають такі:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- Вищі зарплати та вищий рівень життя за кордоном.
- Багато хто з початком війни втратив роботу в Україні та боїться, що поповнить на батьківщині лави безробітних.
- Дехто втратив свої домівки. А якщо немає дому, то й повертатися немає куди.
- Україна ще довго буде охоплена економічною кризою. І знайти в ній нормальну роботу та зарплату буде дуже нелегко.
- Українські школи здебільшого не обладнані бомбосховищами, а з таким сусідом, як РФ, рецидиву війни можна чекати будь-якої хвилини.
- Україна після війни буде небезпечною країною із високим рівнем злочинності.
- Батьки хочуть дати дітям європейську освіту. І якщо вже, хоч і вимушено, з'явилась така можливість, то варто нею скористатися.
Отже є побоювання, що багато українських школярів 1 вересня не сядуть за парти в нашій країні. Згідно з оптимістичними прогнозами, восени до шкіл не повернеться близько третини юних киян. За песимістичними прогнозами – за кордоном залишиться половина школярів столиці. А в регіонах, які сильніше постраждали через війну, відсоток "неповерненців" може бути ще вищим.
Через це Міносвіти вже рекомендувало школам не замовляти нові підручники для п'ятикласників (саме їх було заплановано надрукувати цього року).
Крім того, є ще одна проблема, про яку поки що не говорять вголос, однак змушені будуть заговорити ближче до 1 вересня. Через різке скорочення кількості учнів стільки вчителів, як зараз, не потрібно буде. Тому з 1 вересня звільнення вчителів може набути чималих масштабів.
Нагадаємо, вчителям уже й так скоротили зарплату на 17%. Причому, як скаржаться багато освітян, навіть скорочені виплати регулярно затримують.