В Україні готують масштабне підвищення пенсій: кому будуть піднімати виплати

Українцям вже незабаром перерахують пенсії. Підвищення пенсійних виплат очікує багатьох громадян. Причому пенсії їм підвищать ще у цьому році.

В Україні готують масштабне підвищення пенсій: кому будуть піднімати виплати - today.ua

В жовтні підвищені виплати отримали пенсіонери у віці старше 75 років. Їм дали доплати до пенсії в розмірі до 400 гривень. Тепер, після підвищення, мінімальна пенсія таких громадян у віці 75+ років склала 2500 гривень. При цьому громадяни старше 80 років отримують надбавки до пенсії ще з квітня минулого року. Тоді їм додали по 500 гривень, підвищивши їхню мінімальну пенсію до 2600 гривень.

Однак українців чекають у цьому році ще два підвищення пенсій, і обидва - у грудні.

У зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму підвищать мінімальну пенсію, яка дорівнює цьому прожиткового мінімуму для осіб похилого віку. Уже в грудні вона стане на 80 гривень вище і складе 1934 гривні. Виросте також і максимальна пенсія, причому істотно більше - на 800 гривень. Її розмір сягне 19 340 гривень. В Україні готують масштабне підвищення пенсій: кому будуть піднімати виплати Ще одне грудневе підвищення пенсій буде пов'язано зі зростанням мінімальної зарплати. До неї прив'язані пенсії громадян від 65 років і вище. З грудня мінімалка стане 6500 гривень. А згідно із законом, пенсії громадян у віці 65+ років не повинні бути нижчими за 40% від мінімальної зарплати. Таким чином, мінімальна пенсія таких громадян виросте на 200 гривень: з 2400 до 2600.

У багатьох може виникнути питання, навіщо тоді було підвищувати в жовтні пенсії для 75-річних громадян до 2500, якщо вони все одно входять у вікову категорію (65+), якій підвищать виплати в грудні у зв'язку з ростом мінімалки?

Тут є свій нюанс. Для того, щоб отримати підвищення пенсії в грудні (у зв'язку з ростом мінімалки), громадяни повинні мати не менше 30/35 (жінки/чоловіки) років страхового стажу. А для жовтневого підвищення їм досить було 20/25 років. Тобто, в грудні підвищать пенсію лише тим, хто має не менше 30/35 років страхового стажу. Отже, деякі 75-річні громадяни, яким підвищили пенсію в жовтні, у грудні знову можуть отримати надбавку до неї.

Нагадаємо, при цьому уряд активно лобіює запуск системи накопичувальних пенсій. Причому зараз пропонують нову модель, за якої держава буде стимулювати людей відраховувати гроші на накопичувальну пенсію.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua