В Україні готують доплати “за вік“: у кого пенсія стане вище

В Україні вирішили піти шляхом поступового підвищення пенсії громадянам старших вікових категорій. Хоча пенсіонери всі - люди немолоді, однак і серед них уряд виділяє різні вікові групи і, відповідно, дає доплати до пенсії громадянам найбільш похилого віку. Незабаром це нововведення торкнеться пенсіонерів старше 70 років.

В Україні готують доплати “за вік“: у кого пенсія стане вище - today.ua

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Нині в Україні отримують надбавки до пенсії громадяни старше 80 років. Держава подбала, щоб їхня пенсія була не нижчою за 2600 гривень. При цьому їм, щоб отримувати таку мінімальну виплату, потрібно виконати лише одну вимогу. Стаж роботи таких пенсіонерів не має бути менше 20 років для жінок і 25 для чоловіків.

Із жовтня нинішнього року отримають надбавки до пенсій також ті, кому вже виповнилося 75 років. Їм обіцяють додати до 400 гривень, і у них мінімальна пенсія складе 2500 гривень. При цьому вони повинні виконати таку ж умову за стажем, як і 80-річні. В Україні готують доплати “за вік“: у кого пенсія стане вище А ось із нового, 2022, року обіцяють переглянути пенсії ще молодшим громадянам - у віці 70 років. Марина Лазебна каже, що таких пенсіонерів у віці від 70 до 75 років в країні налічується близько 1,5 мільйона.

Скільки будуть їм доплачувати, і яка буде для них мінімальна пенсія, міністр деталізувати не стала. Вона також не уточнювала, якою буде вимога до стажу таких пенсіонерів.

При цьому глава Мінсоцполітики заявила, що це підвищення пенсій ще має бути затверджене урядом, а також враховане в бюджеті на наступний рік.

Нагадаємо, вже в серпні 400 тисячам українських громадян повинні виплатити підвищені пенсії. Йдеться про колишніх військових і правоохоронців, яким підвищать виплати на суми від 800 до 2000 гривень.

ДЖЕРЕЛОsegodnya