В Україні ще двічі підвищать пенсії у 2021 році: кому заплатять більше

За другу половину 2021 року перерахують пенсії ще трьом категоріям українців. Правда, двом із них виплати будуть перераховані з 1 грудня. Тому можна вважати, що наших громадян похилого віку очікують ще два перерахунки пенсій.

В Україні ще двічі підвищать пенсії у 2021 році: кому заплатять більше - today.ua

Про майбутні етапи підвищення пенсій нагадали на сайті Пенсійного фонду України, опублікувавши відповідну інфографіку.

Чергове підвищення пенсій відбудеться 1 жовтня

Саме в жовтні підвищать виплати громадянам у віці від 75 і вище років. Їм усім підтягнуть мінімальну пенсію до 2500 гривень. Нині вона становить для цієї вікової категорії 2100 гривень.

Звичайно, багато хто може заперечити, що сьогодні деякі пенсіонери у віці 75+ років і так вже мають мінімальну пенсію в розмірі 2400. Саме така мінімальна виплата передбачена для українців старше 65 років. Ну, а оскільки 75-річні також входять до цієї категорії, тоі  в них також має бути така мінімальна пенсія. Однак це не зовсім так.

В Україні ще двічі підвищать пенсії у 2021 році: кому заплатять більше

Чому деякі пенсіонери у віці 65+ років отримують пенсію нижче 2400

Справа в тому, що в цьому випадку має бути виконана вимога не лише за віком, а й за страховим стажем. Щоб отримувати після 65 років мінімальну пенсію в розмірі 2400, потрібно мати мінімальний стаж 30 років для жінок і 35 для чоловіків.

Ті, у кого немає стільки стажу, на жаль, змушені отримувати мінімальну пенсію, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму. На сьогодні він становить 1 854 гривні. А ось пенсіонерам старше 75 років в жовтні дадуть надбавку, навіть якщо вони не відповідають таким вимогам по стажу. Їм додадуть по 400 гривень і зроблять мінімальну пенсію на рівні 2 500 гривень. При цьому їм потрібно мати лише 20/25 років стажу.

Ще два підвищення пенсій відбудуться з 1 грудня 2021

Причому одне з них буде пов'язане з підвищенням прожиткового мінімуму, а друге - з підвищенням мінімальної зарплати.

Прожитковий мінімум підвищать з 1 грудня. Він складе 1934 гривні замість нинішніх 1854. Таким чином і мінімальна пенсія, яку отримують українці, які не виконали вимогу щодо стажу (30/35), також зросте на 80 гривень і становитиме 1934 гривні.

Разом з нею виростуть і доплати пенсіонерам за кожен рік понаднормового стажу. Вони також залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, зросте також і максимальна пенсія, яка дорівнює десяти прожитковим мінімумам. Її розмір становитиме 19 340 гривень, і вона стане вище відразу на 800 гривень.

В Україні ще двічі підвищать пенсії у 2021 році: кому заплатять більше

З 1 грудня також повинна вирости мінімальна пенсія для громадян старше 65 років. Це підвищення буде пов'язане з підвищенням мінімальної зарплати, яка з 1 грудня зросте до 6500 гривень. Відповідно до закону, мінімальна пенсія громадян у віці від 65 років і старше, які виконали вимогу щодо стажу (30/35 років), має бути не менше 40% від мінімальної зарплати. А отже, її розмір підтягнуть до 2600.

Нагадаємо, Мінфін ретельно перевірить пенсіонерів щодо законності отримання пенсій. Якщо буде виявлено, що пенсія нарахована незаконно, то можуть позбавити виплат і змусити повернути гроші, що отримані незаконно.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel