Плата за тепло для деяких українців виявилася відчутно вищою, ніж виходило за їхніми показниками, зафіксованими у платіжках. Як з'ясувалося, "Кіевтоеплоенерго" збільшило суми своїх боржників на відсоток інфляції. Причому тепловики не поскупилися додати до сум заборгованості і місячну, і річну інфляцію.
"Отримала електронний рахунок за комунальні послуги за червень - на заборгованість в сумі 5574,60 грн нарахована інфляційна складова боргу в розмірі 470,33 грн, а також 3% річних в розмірі 158,30 грн. Загалом 628,63 грн, або 11, % від загальної суми боргу", - поділилася в соцмережі киянка Інна Звягінцева.
У Центрі комунального сервісу (ЦКС) дівчина спробувала з'ясувати алгоритм нарахування інфляційної складової, проте їй нічого не пояснили, а лише попередили, що тепер інфляцію на суму боргу нараховуватимуть щомісяця. Причому щомісяця ще й будуть додавати і 3% річних.
Крім того, як згодом з'ясувалося, в "Київтеплоенерго" примудрилося нарахувати інфляційні відсотки навіть на тих споживачів, у яких не було ніякої заборгованості по платі за тепло. А одному клієнту нарахували поправку на інфляцію навіть на суму переплати за тепло. Як стверджує адвокат Вадим Чунжин, ці інфляційні складові доволі мутні. Згідно із законом, пеню та штрафи комунальники можуть нараховувати тільки на заборгованість, що утворилася протягом останнього року. Все, що утворилося раніше, ніякими додатковими виплатами не обкладається. Однак комунальники беруть усю суму боргу і на неї нараховують відсотки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Є поняття - термін позовної давності, який становить три роки. Термін по піні і штрафах... - один рік. Якщо борг 3 грн, то тільки один рік мають право нараховувати пеню. Але вони беруть загальну суму, і замість того щоб нараховувати інфляційні на суму тіла боргу ..., все це нараховують на повну суму ", - говорить адвокат.
При цьому з клієнта абсолютно незаконно знімають зайві суми грошей. У таких випадках клієнт повинен звертатися до суду. Однак виграти судову тяжбу у "Київтеплоенерго" вельми непросто, попереджає юрист.
Нагадаємо, українців виселятимуть з квартир за борги по комуналці. Людям нагадали, при якій сумі заборгованості вони можуть втратити житло.