В Україні дано старт благодійним пенсіям: кому будуть доступні такі виплати

Автор: Марченко Любов

Буквально зі дня на день меценати вже зможуть робити внески на благодійні пенсії, і пенсіонери їх отримуватимуть. Програма, яку було анонсовано ще минулого року, нарешті стартує.

В Україні дано старт благодійним пенсіям: кому будуть доступні такі виплати - today.ua

Про це в ефірі всеукраїнського марафону розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дар'я Марчак.

Вже зі дня на день програмі благодійних пенсій буде дано старт. Це дасть можливість пенсіонерам отримувати більші суми, ніж може їм виплатити Пенсійний фонд.

На кого розраховано цю програму?

Програма розрахована на всіх українських пенсіонерів, які вже отримують виплати з Пенсійного фонду і мають там рахунки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Як працюватиме програма благодійних пенсій?

Роль мецената зможе взяти на себе будь-хто. Причому, як каже Дар'я Марчак, меценат не обов'язково має проживати в Україні. Благодійні внески можна робити також з-за кордону.

"Будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні чи за кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсії для своїх батьків, або для бабусь, або для дідусів, або просто для небайдужої людини. І таким чином це призведе до збільшення розміру пенсії для такої людини, на користь якої було внесено благодійний внесок", - розповіла чиновниця.

В Україні дано старт благодійним пенсіям: кому будуть доступні такі виплати

При цьому пожертвування від меценатів можуть бути двох видів: персоналізовані та знеособлені. Знеособлені – просто потраплятимуть до Пенсійного фонду і вже звідти розподілятимуться між усіма, хто отримує пенсії.

А персоналізовані пожертвування будуть йти на рахунок конкретної людини, якій хоче допомогти меценат. Проте всієї пожертвуваної суми пенсіонер все ж таки не отримає, а лише 70% від неї. Решта 30% пожертви підуть у Пенсійний фонд.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цей закон було ухвалено ще минулого року. А тепер нарешті Мін'юст розробив механізм реалізації та розподілу виплат від меценатів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики розповіли, як можна отримувати пенсію в окупації. У Міністерстві роз'яснили механізм переказу виплат із Укрпошти на банк.

Головне