В Україні зменшаться пенсії: виплати скоротять майже вдвічі

В Україні пенсії стануть меншими. Нині вітчизняні пенсіонери отримують пенсію в розмірі близько 29% від своєї колишньої зарплати. Однак уже незабаром ця цифра буде знижуватися і впаде до 18%.

В Україні зменшаться пенсії: виплати скоротять майже вдвічі - today.ua

Пенсійний фонд уже сьогодні дотаційний, і з кожним роком ця дотація з бюджету зростає. А незабаром він взагалі не зможе справлятися з навантаженням по виплатах пенсій. І, на жаль, у найближчому майбутньому виходу з ситуації не видно.

"Таким показниками є пояснення: внески сплачують 13,2 млн найманих працівників, а пенсії отримують 11,2 млн пенсіонерів",-  пояснила ситуацію міністр соціальної політики Марина Лазебна.

А в одному з ефірів вона чесно визнала: для того щоб Пенсійний фонд перестав бути дотаційним, потрібно всіх українських пенсіонерів перевести на мінімальну пенсію. Звичайно, найближчим часом цього робити ніхто не стане, щоби не вбити жалюгідні залишки соціальної справедливості, які ще зберігаються в пенсійних виплатах.

Втім, така думка не лише Марини Лазебний, а й багатьох експертів - демографів, чиновників, фінансистів, які хоч трохи в темі. В Україні зменшаться пенсії: виплати скоротять майже вдвічі Для того щоб зменшити людям пенсії, держава вигадує чимало хитрощів у вигляді усіляких формул нарахування, хитромудрих коефіцієнтів та іншого. Все це вуалюється під чергове підвищення, однак насправді реальна пенсія знижується: вона не встигає за темпами інфляції. І з кожним роком буде все менше встигати. Не тому, що влада не може правильно порахувати, а тому що платити нічим.

Причому демографи кажуть, що через 15-20 років ситуація буде ще гірше. Молодих українців працездатного віку буде набагато менше, ніж пенсіонерів.

"Буде мало працездатних і багато пенсіонерів. Співвідношення буде 1 до 2. Доведеться вдвічі збільшити податки, щоб можна було утримувати пенсіонерів. Компанії вже не хочуть збільшувати податки. Збільшення в два рази неможливо. Ми не зможемо через років 15 платити пенсії майбутнім пенсіонерам . Це проста математика ", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

І це дійсно математика - без будь-якої політики. І навіть, якщо забрати високі виплати колишніх суддів, чиновників та інших володарів високих пенсій, то вийде кожному пенсіонеру надбавка ще в розмірі гривні-двох на людину і не більше того. Звичайно, ніхто не буде скорочувати пенсії в буквальному сенсі. Наприклад, з трьох тисяч вам її не зменшать до двох. У цифрах вони не ставатимуть менше, їх просто будуть менше "осучаснювати", поки вони не відстануть безнадійно від тієї реальної суми, яка необхідна людині для підтримки свого існування.

Чому в Україні знижуються пенсії

  • Перша причина - демографічна. Україна - країна з негативним приростом населення. А отже, з кожним роком ставатиме все більше людей похилого віку і все менше молодих. Це причина об'єктивна, проте є ще й суб'єктивні.
  • Друга причина - відсутність добре оплачуваних робочих місць у нашій країні. Чим вище буде зарплата, тим виіе будуть з неї відрахування, в тому числі і в Пенсійний фонд.
  • Третя причина - висока тіньова зайнятість в країні. Багато людей взагалі офіційно не працевлаштовані. А багато хто з тих, хто працевлаштований, офіційно отримують мінімальну зарплату.
  • Четверта причина - доступність закордонного ринку праці. З кожним роком усе більше українців їдуть на заробітки за кордон, і, природно, від них не надходить ніяких грошей в український Пенсійний фонд.

Що держава вже зробила для того, щоб скоротити пенсії

  • З 2017 го року зменшили коефіцієнт стажу. В результаті всі пенсіонери за новими правилами отримують виплату на 26% нижче.
  • У 2000-х посилили вимоги до стажу: у нього перестали зараховувати період навчання. Крім того, щороку зростають вимоги до страхового стаху.
  • З 2016-му році вдвічі скоротили єдиний соцвнесок (ЄСВ) із зарплати, за рахунок якого поповнюється Пенсійний фонд.

Нагадаємо, днями міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що їм вдалося придумати систему, за якої, не збільшуючи дефіциту Пенсійного фонду, можна буде підняти пенсії в 1,5-3 рази.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Чорногорія скасувала ПЛР-тести для туристів з України
Чорногорія вирішила скасувати всі карантинні обмеження для туристів з України і ще ряду країн у 2021 році. Усім прибувшим до країни навіть не потрібно...
Українські школярі продовжать навчатися влітку: в Міносвіти назвали умови
Навчальний рік для школярів через пандемію може бути продовжений до 1 липня. Школам дозволили самостійно приймати рішення щодо продовження навчального...
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...