Today.ua

В Україні зростатимуть ціни на оренду житла: коли чекати пікового попиту

Ціни на оренду житла в Україні вже через місяць-півтора стануть вище. Вони почнуть рости ближче до осені. Причому приріст може виявитись істотним - до 10%. Однак домовласники можуть навіть не відчути додаткової ваги у кишені. Зрештою, бенефіціарами подорожчання (і не тільки цього) можуть стати постачальники енергоресурсів.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта розповів, як буде працювати схема, від якої не виграють ні орендарі житла, ні орендодавці.

Ціни на оренду житла виростуть до осені

Позначиться підвищення попиту на житло. Закінчиться сезон літніх відпусток і період віддаленої роботи. Багато іногородніх співробітників київських фірм почнуть повертатися в столицю і тому попит, а отже, і ціни на оренду житла, відразу стануть вищі.

Підігріють попит також і студенти, які злетяться до Києва в гонитві за дипломами столичних вузів. Звичайно, підвищеним попитом будуть користуватися малогабаритні квартири. Тому зростання цін на оренду житла буде залежати від його метражу.

Юрій Піта прогнозує таке подорожчання:

"Чим ближче до осені, тим відчутніше буде рости попит, перш за все, на оренду житла. Знову-таки і в цьому сегменті будуть домінувати 1-, 2-кімнатні квартири поблизу станцій метро або в районах з розвинутою інфраструктурою", - прогнозує експерт .

Чи багато виграють від підвищення цін на оренду житла власники квартир?

Ні, їхній "приварок" може виявитися зовсім незначним, вважає Юрій Піта. З огляду на те, що експерти обіцяють 40-відсоткове зростання цін на комуналку, власники квартир не зможуть одночасно задирати ціну на оренду і плату за комуналку. Очевидно, підвищення цін на оренду житла частково компенсує зростання витрат на комунальні послуги. Тому в кишенях домовласників навряд чи буде шелестіти більше купюр.

Та й постачальники комунальних послуг, наприклад, тепла, також нічого не матимуть від підвищення своїх тарифів. У бенефіціарах цього процесу виявляться енергетичні монополісти, які диктують ціни на українському енергоринку.

Ах, так, у нас же всі ціни диктує ринок. Та все одно за кожним їхнім підвищенням хтось стоїть. Адже за законом збереження маси, якщо в одному місці вибуло, то значить в іншому місці прибуло.

Нагадаємо, при цьому ціни на житло в столиці б'ють рекорди. Так, у Києві за невелику однокімнатну квартиру просять понад півтора мільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ