В Україні будуть підвищувати пенсійний вік: депутати підготували законопроект

В Україні мають намір підвищувати пенсійний вік. Відповідний законопроект підготовлений групою депутатів-"слуг" і чекає свого голосування в парламенті. Однак експерти вважають, що механічне підвищення пенсійного віку ситуації з виплатою пенсій не виправить. Хіба що депутати підвищать пенсійний вік до такого порогу, що дожити до пенсії зможуть лише одиниці.

В Україні будуть підвищувати пенсійний вік: депутати підготували законопроект - today.ua

Нагадаємо, в Раді зареєстровано законопроект №5566, згідно з яким в Україні заплановано підвищення пенсійного віку ще на один рік - до 61 року. Підвищення має відбуватися поступово - щорічно на 1 місяць. Стартувати воно повинно з 2023 року. Таким чином, за 12 років, до 2035, пенсійний вік в Україні досягне 61 року.

Зрозуміло, що все це робиться з однією лише метою - зменшити навантаження на Пенсійний фонд. Проте, як показав досвід із підвищенням пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, проблем у Пенсійного фонду менше не стало.

Про це заявив в інтерв'ю одному з українських видань експерт із соціальних питань Андрій Павловський. В Україні будуть підвищувати пенсійний вік: депутати підготували законопроект

"Те, що пропонує Третьякова, уряд - це йти найпростішим шляхом, вирішувати проблеми Пенсійного фонду за рахунок самих одержувачів пенсії, тобто просто зробити більш жорсткими умови отримання пенсії", - говорить Павловський.

Такий шлях - хибний, і не дасть навіть косметичного результату, не кажучи вже про кардинальне оздоровленняпенсійної системи. Єдиний надійний шлях до поліпшення пенсійного забезпечення громадян - це зростання вітчизняної економіки. Усі пенсійні проблеми - це похідна від хворої економіки України. Тому лише її оздоровлення призведе до загального оздоровлення усього "організму" в цілому.

"Як ви не скорочуйте пенсіонерів, як не підвищуйте пенсійний вік, яку прекрасну пенсійну систему не вводьте, якщо буде падіння економіки або її стагнація, що б ви не робили, результату не буде, успіху не буде", - підсумував експерт.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні перерахують пенсії окремим категоріям громадян. Зокрема, українцям, які отримують мінімальну пенсію, з липня будуть платити на 85 гривень більше.

ДЖЕРЕЛОgolos