В Україні будуть щорічно підвищувати розмір допомоги при народженні дитини: скільки дадуть молодим батькам вже у 2022

Розмір допомоги при народженні дитини в Україні стане вищим вже з наступного року. У Кабміні підготували законопроект, що стосується підвищення виплат при народженні дитини.

В Україні будуть щорічно підвищувати розмір допомоги при народженні дитини: скільки дадуть молодим батькам вже у 2022 - today.ua

Нині розмір цієї державної допомоги становить 41 280 гривень, і його не переглядали ще з 2014 року. Однак з тих пір ціни в Україні пішли далеко вперед, а демографічна ситуація значно погіршилася. Особливо чітко це видно протягом 2020-2021 років, коли у зв'язку з епідемією коронавірусу молоді сім'ї вважають за краще відкласти народження дитини на більш благополучні часи.

Разом з тим, через несприятливу демографію з кожним роком біднішає Пенсійний фонд. У нього скорочуються надходження. Таким чином, держава змушена потурбуватися про демографію, адже перспектива така, що Україна може стати країною престарілих громадян.

Один зі шляхів підвищення народжуваності - матеріальна допомога молодим сім'ям, які вирішили завести дитину. В Україні будуть щорічно підвищувати розмір допомоги при народженні дитини: скільки дадуть молодим батькам вже у 2022 У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що вже з наступного, 2022, року планують підвищити виплату при народженні дитини до 50 тисяч гривень. При народженні дитини буде проводитися одноразова виплата в розмірі 25% від цієї суми. А потім решту суми будуть рівномірно виплачувати протягом 36 місяців (поки дитині не виповниться 3 роки).

Далі, із січня 2023 року цю суму будуть щорічно переглядати з урахуванням показника зростання індексу споживчих цін, тобто фактично збільшувати на інфляційну складову.

Одночасно з цим збільшується також розмір допомоги при усиновленні дитини, оскільки він дорівнює розміру допомоги при народженні дитини.

Нагадаємо, чоловікам в Україні, нарівні з жінками, надали право йти в оплачувану декретну відпустку.

ДЖЕРЕЛОkmu.gov.ua