Банківські рахунки українців будуть блокуватися автоматично: новий указ Мін'юсту

В Україні тепер буде автоматично відбуватися арешт рахунків боржників. Причому, заарештовувати будуть не лише рахунки тих, хто заборгував за аліменти, але й всіх інших боржників, щодо яких є судове рішення. Причому взаємодія судових виконавців із банками буде фактично миттєвою.

Банківські рахунки українців будуть блокуватися автоматично: новий указ Мін'юсту - today.ua

Ця процедура регламентована новим наказом Мін'юсту, завдяки якому виявлення банківського рахунку боржника, арешт рахунку і списання заборгованості з нього буде відбуватися за одну мить.

Алгоритм арешту рахунку і списання з нього грошей тепер буде таким:

  • Судовий виконавець створює в допомогою допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) запит в банки щодо виявлення рахунків боржника і наявності грошей на них.
  • Інформаційна система банків (ІСБ) за допомогою спеціальної програми щогодини перевіряє наявність таких запитів.
  • При виявленні такого запиту ІСБ формує повідомлення щодо прийняття вимоги до виконання банком і відправляє його АСВП. Крім того, ІСБ інформує банк про необхідність виконання процедур щодо арешту рахунку. Якщо банк з якої-небудь причини відмовляється це робити, то відмова має бути належним чином сформованиа і відправлений до АСВП.

Банківські рахунки українців будуть блокуватися автоматично: новий указ Мін'юсту

  • Отримавши необхідну інформацію про рахунки боржника, судовий виконавець надсилає в банки, де містяться ці рахунки, постанову про арешт грошей, що знаходяться на рахунку.
  • На підставі цієї постанови банки примусово списують з рахунку (рахунків) суми, необхідні для погашення боргу. Якщо за один раз погасити борг не вдається, то банк списує кошти з рахунку боржника по мірі їхнього надходження і відправляє на рахунок судового виконавця, який вже пересилає їх стягувачу.

На сьогодні до системи АСВП вже підключено 7 українських банків, але це лише поки. За повідомленням Мін'юсту, ще 44 банки тестують цю систему у себе. Крім них, ще 11 банкам найближчим часом також підключать її в тестовому режимі. Таким чином, вже незабаром цією системою будуть охоплені 62 із 72 банків, які діють в Україні.

Нагадаємо, багато клієнтів банків останнім часом скаржаться на блокування їхніх рахунків. Гроші блокують за найменшої підозри на те, що вони могли бути зароблені незаконним шляхом.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...