Today.ua

В Україні буде знижена плата за опалення вдвічі, - Зеленський

Плата за опалення в Україні буде знижена вдвічі. Для цього необхідно провести тотальну термомодернізацію будинків. Це коштуватиме приблизно 300 мільярдів гривень. Таких грошей держава поки не має. Проте вже у найближчі два роки планують утеплити кілька тисяч будинків.

Такими масштабними планами "утеплення" України поділився під час свого прес-марафону президент Володимир Зеленський.

Гарант каже, що такої суми у 300 мільярдів гривень (за нинішніми цінами) вистачить на термомодернізацію не лише всього багатоповерхового житлового фонду, а й усіх бюджетних закладів – шкіл, лікарень, дитсадків, соціальних закладів. На жаль, на сьогодні таких грошей у країни немає. Однак влада буде змушена шукати гроші і цим займатись, бо іншого шляху немає.

"Це дуже складна реформа. Таких обсягів ніколи не було, і таких грошей сьогодні в країні немає. Але я вважаю, що для мене та майбутньої влади – це головна реформа щодо енергонезалежності держави", - заявив Володимир Зеленський.

За словами гаранта, реалізовувати цей задум розпочнуть уже з наступного року. Подібна програма існувала й раніше, але просувалась вона вкрай повільно, каже президент. Раніше вдалося модернізувати лише 30 будинків. Це – крапля в морі, і погоди в Україні вона не зробить. Тому слід розпочинати масштабну модернізацію житлового фонду.

Вже наступного року планують зробити повну модернізацію низки будинків. Це покаже, наскільки можна знизити витрати на обігрів. Фахівці кажуть, що їх можна знизити вдвічі.

"Це покаже, що такі будинки беруть вдвічі менше газу. Не на 10%, а вдвічі", - наголосив президент.

Він також заявив, що на найближчі три роки запланований обсяг робіт потягне на 100 мільярдів гривень. Однак поки невідомо, де брати ці гроші. Та все ж таки кілька тисяч будинків хочуть модернізувати вже за найближчі 2 роки.

Паралельно слід терміново підвищувати власний видобуток газу

На сьогодні газ українського видобутку становить 60% від сумарної потреби країни у цьому енергоресурсі. Таким чином, потрібно одночасно знижувати потребу країни в газі та нарощувати його видобуток. Тільки так можна буде говорити про енергетичну незалежність України.

"Ви подивіться якісь ціни... Тому наше завдання на найближчі роки – зробити так, щоб наші потреби були на рівні 60%. Зробити так, щоб нашого власного газу було достатньо", - підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, мери міст України звернулися до прем'єр-міністра зі скаргою на нестачу газу, що виділяється за пільговими цінами, на опалення. Вони кажуть, що цього газу виділяють надто мало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ