В Україні по-іншому відбуватиметься процедура реєстрації нерухомості

Автор: Марченко Любов

В Україні по-новому здійснюватиметься реєстрація нерухомості. Зміни, які внесли до процедури, мають її спростити та скоротити час її проходження.

В Україні по-іншому відбуватиметься процедура реєстрації нерухомості - today.ua

Відповідну постанову було розроблено Мін'юстом. Про те, які нововведення вона містить, розповів заступник міністра юстиції Сергій Орлов.

Наразі в Україні активно відбувається цифровізація всіх державних послуг. І цілком природно, у розробників нових цифрових сервісів постійно виникають питання до якості тієї чи іншої процедури. В даному випадку виникло питання щодо якості верифікації користувачів, які реєструють свою нерухомість. В Україні по-іншому відбуватиметься процедура реєстрації нерухомості

"Виникла необхідність внесення змін до Порядку ведення Держреєстру прав на нерухоме майно з метою забезпечення ефективності механізмів перевірки суб'єктів речового права під час проведення держреєстрації прав на нерухоме майно", - розповів чиновник.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Відтепер, як тільки покупець пройшов верифікацію, інформація про нього одразу вноситиметься до відповідного реєстру автоматично, аби більше не виникало щодо нього жодних питань. У тому числі і при повторній купівлі нерухомості. Крім того, при реєстрації об'єкта, що купується, відображатиметься його ціна.

Таким чином, повторювати процедуру верифікації вже не доведеться. Усі відомості про покупця та його активи містимуться в єдиній базі даних.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо покупець купує кілька земельних ділянок чи об'єктів будівництва, відомості про ціну кожної ділянки чи будівлі одразу вноситимуть до держреєстру.

Нагадаємо, в Україні змінилися правила купівлі нерухомості. Право на землю тепер автоматично переходить до нового власника разом із купленим будинком.