В Україні анонсували підвищення субсидій на оплату комуналки

В Україні вже у липні зростуть субсидії на оплату комуналки. Це пов'язано із підвищенням тарифів на комунальні послуги. Завдяки зростанню субсидій тарифний "стрибок" для найменш захищених громадян залишиться майже непомітним.

В Україні анонсували підвищення субсидій на оплату комуналки - today.ua

Про це повідомив член НКРЕКП Руслан Кайдаш.

Збільшення субсидій передбачається вже з липня, оскільки з червня зріс тариф на електроенергію. Таким чином, вже у липні українцям доведеться платити за електрику за новою ціною. Раніше тариф на електроенергію був двоступінчатим. По 1,44 грн/кВт-год платили домогосподарства з обсягом споживання до 250 кВт-год, по 1,68 грн/кВт-год платили ті, хто споживав понад цей обсяг.

Проте з 1 червня було прийнято єдиний новий тариф на електроенергію – по 2,64 грн/кВт-год. Таким чином, для більшості домогосподарств плата за електрику зросла на 83%. Отже, на стільки ж зросте і платіжка за електроенергію.

Крім того, з 1 липня (і це вже питання вирішене) зростуть тарифи на воду та каналізацію. Ці тарифи у різних регіонах зростуть по-різному, оскільки їхня вартість залежить від багатьох чинників. Але в будь-якому разі зростання буде всюди. У середньому тарифи на воду зростуть на третину, що також спровокує "зростання ваги" комунальних платіжок із серпня. Таким чином, одержувачам субсидій із серпня ще мають підвищити розмір допомоги.

В Україні анонсували підвищення субсидій на оплату комуналки

Проте для того, щоб не відбулося затримки з підвищенням субсидій, водоканалам потрібно буде оперативно передати до Пенсійного фонду відомості про нові тарифи на воду та каналізацію.

"Прохання водоканалам у зв'язку з тарифами, що змінюються, комунікувати з Пенсійним фондом України, який є координатором з надання пільг і субсидій, щоб оновити дані щодо тарифів на водопостачання та оперативніше відкоригувати розміри субсидій", — повідомив Руслан Кайдаш.

Таким чином, завдяки підвищенню субсидій, громадяни, які найменш захищені, не відчують зростання тарифів на комуналку.

Нагадаємо, у пенсіонерів розмір субсидії буде дещо нижчим, ніж він міг би у них бути, через те, що у них в березні після індексації стала вищою пенсія.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live/