В Україні зростає дефіцит городини: якими будуть ціни на овочі борщового набору

Вже незабаром в Україні зростуть ціни на овочі борщового набору. Подорожчання буде обумовлене дефіцитом городини, який вже відчуває аграрний ринок. А з наближенням весни ситуація лише загострюватиметься.

В Україні зростає дефіцит городини: якими будуть ціни на овочі борщового набору - today.ua

Про це попереджають аналітики проекту "АРК-інформ: овочі та фрукти".

Зростання цін передбачається практично за всіма позиціями борщового набору, вважають експерти. Хіба що на картоплю значного дефіциту не прогнозують. Отже, її вартість якщо й зросте, то ненабагато. Що ж стосується решти овочів, які входять до борщового набору, то вони надалі тільки дорожчатимуть.

"Що стосується овочів борщового набору, перспективи подальшого зростання цін практично з усіх позицій досить вірогідні. Якщо з обсягами картоплі у місцевих виробників наразі суттєвих проблем немає, то за всіма іншими позиціями, особливо у сегменті цибулі, проблеми з пропозицією можуть виникнути вже найближчим часом", - повідомляють аналітики.

В Україні зростає дефіцит городини: якими будуть ціни на овочі борщового набору

До речі, на ринку вже намітилося різке зниження пропозиції цибулі. Причому бракує не лише місцевого овочу, але й імпортованого. Звісно, що така ситуація не могла не позначитись на цінах. Ціни на цибулю вже зросли і надалі зростатимуть ще.

Крім того, ростуть ціни на моркву. Зокрема, у продажу вже не знайти моркви із нижчого цінового діапазону. Її просто немає, адже за такою ціною продавали некондиційні коренеплоди, що не підлягали тривалому зберіганню. Але тепер їх уже розпродано, і настала черга більш якісних овочів, які були закладені на тривале зберігання. Звісно, що ціна на них уже не буде колишньою, і не буде низькою.

Не так разюче, як на інші овочі з борщового набору, та все ж зростатиме й ціна столового буряка. Він також вартуватиме більше.

Нагадаємо, в Україні прогнозують зростання цін на усе продовольство. Але щодо відсотка зростання наразі єдиної думки немає. Аналітики називають діапазон від 10 до 50%.

ДЖЕРЕЛОagrotimes.ua