У торговельній мережі стрімко зростають ціни на яйця: на скільки ще подорожчає популярний продукт

Автор: Марченко Любов

В Україні, з приходом осені, почали стрімко зростати ціни на яйця. Втім, із настанням холодів цей продукт завжди дорожчає. Однак раніше темпи зростання цін на яйця не були такими стрімкими, як зараз. Кажуть, що на їхнє підвищення вплинули два чинники: сезонний та війна в Україні. Причому, ціни на яйця зростатимуть ще.

У торговельній мережі стрімко зростають ціни на яйця: на скільки ще подорожчає популярний продукт - today.ua

Про це розповіли експерти аграрного ринку.

За вересень десяток яєць подорожчав у середньому на 21% – до 40,90 грн. Але це ще остаточна ціна. Найімовірніше, до кінця 2022 року ціни на яйця зростуть ще принаймні на 10%. У цьому переконана аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Водночас, її тезка Світлана Пашко, яка працює старшим науковим співробітником відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", вважає, що до кінця року яйця ще більше додадуть у ціні – близько 15-17%.

Популярні зараз

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Українські банки масово блокують карти клієнтів: названо причини

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

"Якщо у вересні 2022 року роздрібна ціна на курячі яйця становить 41,56-42,35 грн. за десяток, то до кінця року вона може досягти 50 грн. за десяток", - припускає наукова співробітниця.

При цьому вже зараз добірні яйця йдуть по 60 грн за десяток. Отже, до нового року вони коштуватимуть близько 70 грн і навіть вище.

У торговельній мережі стрімко зростають ціни на яйця: на скільки ще подорожчає популярний продукт

Аналітики називають дві основні причини зростання цін на яйця

Одна з них – сезонний фактор. Щороку ціни на яйця знижуються з квітня по серпень. Це пов'язано з настанням теплої пори року та з активним притоком цього продукту на ринок із приватних домогосподарств. Кури добре несуться, і ринок насичується дешевими яйцями.

Однак із приходом осені кури в приватному секторі починають нестись гірше. Тоді ринок наповнюється лише за рахунок продукту птахофабрик. Звичайно, обсяг продукції скорочується, і ціни на неї зростають.

Однак цього року до природного додався ще й інший фактор – війна з Росією. Багато птахофабрик виявились або зруйнованими, або потрапили в зону тимчасової окупації. Крім того, не знаючи, що буде далі, багато власників птахофабрик, навесні не оновили поголів'я птиці. Через це продуктивність підприємств стала нижчою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте відновлення поголів'я птахів – це справа кількох місяців. Якщо ЗСУ й надалі тіснитимуть ворога та закріплять успіх України на фронті, то фермери можуть дуже швидко на це відреагувати та розпочати відновлення довоєнних обсягів виробництва. Все це призведе до зниження цін на яйця. Причому воно може розпочатися вже одразу після новорічних свят.

Нагадаємо, при цьому деякі аналітики ще місяць тому говорили, що цього року яйця будуть найстабільнішим за ціною продуктом, і що ціни на них не зростатимуть.