У РНБО розповіли про тарифи на комуналку: на які тарифи немає мораторію

В Україні встановлено мораторій щодо підвищення комунальних послуг. Їх не підвищуватимуть до кінця воєнного стану та ще півроку після його скасування. Проте мораторій встановили не на всі тарифи.

У РНБО розповіли про тарифи на комуналку: на які тарифи немає мораторію - today.ua

Тим часом Мережею гуляє чимало чуток, пов'язаних із комунальними тарифами. Зокрема, кажуть, що мораторій незабаром скасують, і деякі тарифи навмисне "забули", щоби до них включити усі можливі підвищення. У РНБО розвінчали деякі з цих фейків.

"Восени тарифи на тепло для населення зростуть удвічі"

Це неправда, оскільки Верховна Рада ухвалила закон № 2479-IX щодо встановлення мораторію на підвищення тарифів, і зокрема тарифу на тепло. Президент Зеленський нещодавно цей закон підписав.

"Та цей мораторій діє лише до кінця року, а потім "заплатимо" за всі місяці!"

І це також вигадка. Мораторій встановлено на весь час дії воєнного стану і ще на пів року після нього. Тому, якби навіть завтра раптом настав мир, то все одно мораторій тривав би ще, як мінімум, до кінця лютого. А оскільки про мир поки що, на жаль, і розмов немає, то мораторій затягнеться невизначено довго.

"А про постачання газу забули! Зараз усе в "платіжку" включать"

Це також неправда, тому що законом встановлено мораторій не лише на послуги з подачі тепла та гарячої води, а й на послуги з розподілу природного газу.

При цьому за цінами на газ для населення мораторію немає, проте постачальники не будуть їх підвищувати, як мінімум, до кінця майбутнього опалювального сезону.

Проте мораторій все ж таки встановлено не на всі тарифи. Наприклад, щодо вартості електроенергії наразі більше питань, ніж відповідей.

Що буде з тарифами на електроенергію, поки неясно

Діючі тарифи на електроенергію для населення поки що встановлені до 31 жовтня 2022 року. При місячному споживанні до 250 кВт-годин споживачі платять за тарифом 1,44 грн/кВт-год. А якщо розмір споживання перевищує 250 кВт-год, то споживачі платять за тарифом 1,68 грн/кВт-год.

Однак, що буде після 31 жовтня, наразі невідомо. Очевидно, багато залежатиме від того, в чиїх руках на той час опиниться Запорізька АЕС, яка генерує 20% усієї потужності нашої країни. Якщо окупанти відключать її від української енергосистеми, то Україні доведеться нарощувати генерацію за рахунок теплових електростанцій. А це вимагатиме додаткових витрат або наддорогого газу, або, також недешевого, вугілля.

Крім того, поки що немає визначеності з тарифами на воду та каналізацію, які майже напевно зростуть, якщо підвищать тарифи на електроенергію.

А тим часом, у деяких великих містах міська влада вже зобов'язала керівників ОСББ і керуючих компаній встановити в кожному багатоквартирному будинку буржуйку, щоби мешканці могли прийти погрітися, якщо вороги пошкодять тепломережу.

ДЖЕРЕЛОsud.ua