У злитих даних Пентагону чітко вказано дату контрнаступу та основну ударну силу ЗСУ

Початок контрнаступу ЗСУ планувався на кінець квітня. А головною ударною силою мав стати десятий український оперативний корпус. Такі дані містяться в секретних документах Пентагону, які опинились у загальному доступі.

У злитих даних Пентагону чітко вказано дату контрнаступу та основну ударну силу ЗСУ - today.ua

Про те, що іще виявили в даних, розповіло видання Newsweek.

Як з'ясувалося, американські військові фахівці постійно тримають руку на пульсі українських подій. Зокрема, вони відстежують оперативну ситуацію у Бахмуті. Причому з деяких даних, зібраних американськими фахівцями, випливає, що російські військові таки захоплюють місто, хоч і дуже повільно.

При цьому західні експерти зазначають, що Бахмут не має такого стратегічного значення, як йому надають. Його тимчасова окупація може стати психологічною травмою для військового керівництва нашої країни, але не провалом військової стратегії.

"Його втрата стане психологічним ударом, але місто не є життєво важливим для війни. Сполучені Штати та їхні союзники дивляться у майбутнє, зайняті підготовкою України до весняного "контрнаступу", який, як мовиться в документах, має розпочатися наприкінці квітня", - пише Newsweek.

При цьому видання також наводить цифри втрат як з одного, так і з іншого боку, з яких очевидно, що в російській армії втрати набагато більші, ніж в українській. Хоча й у ЗСУ, на жаль, вони також значні.

Так, лише в лютому 2023 року армія РФ втратила 43 тисячі людей убитими і ще 180 тисяч пораненими. Ця цифра лютневих втрат перевищує всю чисельність російської армії, яка обрушилася на Україну в лютому минулого року.

У злитих даних Пентагону чітко вказано дату контрнаступу та основну ударну силу ЗСУ

Видання також наводить дані розвідки США про втрати у лавах ЗСУ. На думку американських експертів, вони становлять 131 тисячу людей за весь час від початку війни. Причому ця сумарна кількість як убитими, так і пораненими.

Є в зливі і важлива інформація щодо запланованих Заходом поставок озброєння для ЗСУ.

"Хоча загальні обриси та специфіка закордонних поставок (військової допомоги) в Україну відомі, у документі вказується, що поставки завершуються "весняним наступом", запланованим на 30 квітня 2023 року", - зазначають у публікації.

У публікації також йдеться про те, що основною ударною силою контрнаступу мав стати десятий український оперативний корпус, який складається з дев'яти бригад.

При цьому, на думку західних військових фахівців, для успішного наступу цих 9 бригад потрібно стільки озброєння:

  • 253 танки;
  • 381 механізована машина;
  • 480 моторизованих машин;
  • 147 артилерійських одиниць;
  • 571 броньована HMMWV.

Скільки людей ще призвуть до ЗСУ найближчим часом?

При цьому видання The Economist тиждень тому писало, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що для успішного контрнаступу українську армію потрібно посилити трьома додатковими армійськими корпусами. Кожен із цих корпусів складатиметься з 6 бригад. Чисельність кожної бригади становить понад 20 тисяч осіб.

Таким чином, ЗСУ мають намір ще поповнити як мінімум 360 тисячами людей.

Нагадаємо, західні експерти також говорять про повну мобілізацію в Україні. Що мається на увазі, роз'яснив український юрист.

ДЖЕРЕЛОinformator.ua