Війна в Україні ставить перед суспільством нові виклики. Наступного року в нашій країні може виникнути дефіцит хліба через різке скорочення посівних площ під зерновими культурами, а також зниження їхньої врожайності. Аналітики асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" стверджують, що у 2023 році площа посіву зернових скоротиться на 45%, а врожайність порівняно з 2021 роком на 60%.
Про скорочення посівів йдеться у прогнозі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
У 2021 році Україна проводила посівну на території 28,4 млн га. Цього року частина країни опинилася під окупацією. З цієї причини площа, призначена для сівби, скоротилася до 24,6 млн га. Але і її не вдалося засіяти повною мірою: 3,8 млн га полів знаходяться у безпосередній близькості до лінії зіткнення або заміновані.
Українські аграрії вже провели посівну озиму на території 3,8 млн га. Загальне скорочення озимих посівів на всій території держави, порівняно з 2021 роком, склало 43%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На скорочення площі вирощування зернових впливає і скрутна ситуація з експортом вирощеної продукції, і дорога логістика. Саме логістика відіграє значну роль у ціноутворенні на зернові. Аналітики вже прогнозують скорочення вирощування зернових культур та збільшення площі посівів олійних культур. Їх вирощувати рентабельніше, адже їхня ціна на світовому ринку вдвічі перевищує ціну на зернові.
Внесення добрив у ґрунт цього року також довелося скоротити вдвічі. Через вимушену економію очікується і 10-30% зниження врожайності наступного року. Усі ці фактори вказують на ймовірне виникнення дефіциту зернових в Україні. При цьому якщо наступного року збережеться експорт зернових, то в країні може виникнути дефіцит хліба.
Нагадаємо, погіршення ситуації в енергетиці країни неминуче спровокує подорожчання виробництва та зберігання продукції, а відповідно зростання цін на неї. Зокрема, експерти вважають, що ціни на курятину та яйця можуть знову зрости.