Гривня значно знеціниться: стало відомо, який курс долара заклали в проект бюджету на наступний рік

У 2022 році курс долара в Україні різко піде вгору. В усякому разі, згідно з прогнозами уряду саме так і повинно статися. Про це стало відомо з проекту державного бюджету на 2022 рік.

Гривня значно знеціниться: стало відомо, який курс долара заклали в проект бюджету на наступний рік - today.ua

У проекті бюджету закладено курс долара по 28,6 гривні, тоді як зараз він майже на цілу гривню нижчий. Уряд очікує подорожчання долара ще до кінця поточного року. Планується, що за підсумками 2021 року курс долара досягне 28 гривень. А в 2022 році він становитиме 28,6.

При цьому зараз курс долара від НБУ поки не досягає навіть 27 гривень. І хоча за останні пару днів долар пішов у невелике зростання, ніяких передумов для ослаблення гривні наразі не видно. Гривня значно знеціниться: стало відомо, який курс долара заклали в проект бюджету на наступний рік На зовнішньому ринку Україна поки зберігає позитивне сальдо (експорт переважає над імпортом), та й безоплатна доларова "ін'єкція" від МВФ в розмірі 2,7 мільярда підбадьорила фінансову систему країни та вгамувала доларовий дефіцит, який намічався з початком осені.

Таким чином, серпнева гривня у 2021 році була міцнішою за грудневу гривню 2020 року на 4,9%. І взагалі, поки цієї осені курси валют випадають із прогнозів, які давали експерти ще влітку. Практично всі вони говорили, що з настанням осені курс долара почне зростати. Однак вийшло інакше. В кінці серпня маятник курсу валют хитнувся в протилежний бік, змусивши гривню дешевшати, однак вже у вересні національна валюта знову почала тіснити "американця".

Однак, незважаючи на таке осіннє зміцнення гривні, експерти фінансового ринку все ж радять українцям не сподіватися, що цей тренд буде вічним і запасатися доларами, поки вони дешеві.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua