У розпал літа ціни на фрукти на українських ринках залишаються "зимовими". За кілограм абрикосів і персиків правлять не менше 50 гривень. І це якраз у ту пору, коли гілки в садах мають ломитися від плодів.
Загалом, якщо в зимову пору такі ціни на фрукти сприймаються із розумінням, то влітку викликають у більшості українців роздратування і здивування. Адже Україна завжди була щедрою на дари садів, і ще в недавні часи у сезон ті ж абрикоси та персики йшли майже за безцінь, не кажучи вже про ранні яблука, сливи і груші.
Однак цьогоріч не те що низьких цін, але й просто таких, що більше пасують до літнього сезону, не буде. Ціни на фрукти залишатимуться високими до кінця літа і взагалі до кінця сезону, кажуть експерти.
Частково на ситуацію впливають економічні причини. Наприклад, українські садівники досі не навчилися вирощувати персики товарного вигляду. Тому й виходить, що ароматний і соковитий вітчизняний продукт не може на прилавку конкурувати з однокаліберними зарубіжними аналогами. Так, вони не такі смачні і не так пахнуть - зате виглядають чудово. А покупець звик обирати очима. Однак ще більш втрутилася в ситуацію природа. Через вкрай несприятливу цьогорічну весну в садах пропала значна частина врожаю фруктів. Наприклад, у Херсонській області весняні заморозки забрали половину врожаю абрикосів. І тепер за них на ринках просять по 50-100 гривень за кіло. Набагато менше вродило слив. Їхня ціна також не опускається нижче 40 гривень. Та й на яблучний достаток теж розраховувати не варто.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Аграрії журяться: багато хто з них не пригадує за своє життя такого мізерного врожаю кісточкових культур. Тому істотного зниження цін на фрукти в цьому сезоні не обіцяють. Усе буде дорого.
У ситуацію можуть втрутитися хіба що кавуни, коли піде їхній масовий продаж. Незважаючи на весняні проблеми, баштанні зуміли вижити в сутичці з несприятливою погодою та обіцяють порадувати українців непоганим врожаєм.
А тим часом, українським аграріям, в тому числі і садівникам, доведеться звикати до нових, змінених, кліматичних умов. Через глобальне потепління пори року в Україні зрушились приблизно на місяць. І тепер затяжні, холодні та примхливі весни стануть в Україні не винятком, а радше, нормою.