У Раді розповіли про необхідність підвищення тарифів на газ для населення

Автор: Марченко Любов

Тарифи на газ для населення можуть підвищити вже взимку. Це залежатиме від того, які пануватимуть ціни на європейському ринку газу. Якщо вони зростатимуть вгору, то український уряд вимушений буде коригувати тарифи на газ, у тому числі - і для населення.

У Раді розповіли про необхідність підвищення тарифів на газ для населення - today.ua

Такими міркуваннями поділився в ефірі телемарафону народний депутат Юрій Камельчук.

Наразі говорити про це рано, попередив нардеп. Проте ситуація на газовому ринку може скластися так, що владі не залишиться іншого вибору, окрім як оперативно піднімати ціни на газ.

"Не хотілося б прогнозувати якесь подорожчання. Поки що підстав для цього немає. Але подорожчання залежатиме від ціни на ринку газу загальному, європейському. У нас відповідно має автоматично коригуватися ціна, оскільки ми давно прив'язані до європейського ринку", - каже нардеп.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У Раді розповіли про необхідність підвищення тарифів на газ для населення При цьому він зазначив, що уряд налаштований якнайдовше "тримати оборону", не допускаючи підвищення вартості комунальних послуг, у тому числі й тарифів на газ, для населення. Якщо ракетні обстріли стратегічних об'єктів припиняться, то Україна зможе прожити цю зиму з тими запасами газу, які вона має. Якщо ж активні воєнні дії продовжуватимуться, країні та комунальній галузі, зокрема, доведеться сутужно.

"В разі чого, то ми проситимемо про допомогу з LNG-терміналів, які знаходяться в Литві, Польщі та Болгарії", - поділився Камельчук.

У той же час, у розпорядженні України є потужний енергоресурс, яким потрібно грамотно розпорядитися. Наша країна виробляє більше електроенергії, ніж сьогодні нам потрібно. Її можна продавати за кордон, виручаючи за це дуже непогані гроші, вважає нардеп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Україна щомісяця може отримувати 300 мільйонів євро від експорту електроенергії, що може заміняти доходи від транзиту російського газу у разі його припинення", - пояснив Юрій Камельчук.

Нагадаємо, колишній глава Нафтогазу Андрій Коболєв переконаний, що Україні потрібно переводити галузь цетралізованого теплопостачання на електричне нагрівання теплоносія замість газового. У короткостроковій перспективі це, можливо, вимагатиме чималих витрат, однак у середньостроковій уже буде очевидна економія.

Головне