Українцям стало вигідніше розміщувати депозити в банках. За рекомендацією НБУ два великі українські банки, ПриватБанк і monobank, істотно підвищили ставки за депозитами. Це зробило вклади у гривнях для клієнтів цих банків привабливішими.
Як виросли ставки за депозитами у провідних банках країни, розповіла hvylya.
ПриватБанк
ПриватБанк підвищив депозитні вставки за цілим спектром строкових вкладів. Тепер вклади на 6, 9 та 12 місяців стали більш прибутковими. Причому ПриватБанк не став розмінюватися на дрібниці і додав відразу по 3,5% до прибутковості цих вкладів.
Завдяки такому підвищенню, піврічні та дев'ятимісячні вклади тепер приноситимуть клієнтам 11,5% доходу, а річний вклад – 12,5%.
Monobank
У monobank відсоткові ставки за депозитами зросли на 1-2,5%. Завдяки цьому тепер клієнти, які мають у цьому банку гривневі депозити без права дострокового погашення, отримають до 15,5% доходу від своїх вкладів. А клієнти, які поклали гроші на депозит із правом дострокового розірвання договору, матимуть дохід до 14,5%.
Підвищення депозитних ставок для клієнтів банків – один з елементів фінансової політики НБУ
Минулого року, щоби покрити нестачу бюджету, Нацбанк надрукував багато "зайвих" гривень, які потрапили на ринок. У результаті це призводить до здешевлення національної валюти та зростання курсу долара. Тепер, аби загальмувати цей процес, потрібно хоча б тимчасово вивести ці гроші з валютного ринку. Це можна зробити за допомогою збільшення обсягів депозитів. Тому НБУ всіляко заохочує українські банки до підвищення депозитних ставок.
Звичайно, навіть найвищі ставки за депозитами програють торішній інфляції. Однак на сьогодні громадяни мають обмежений вибір інструментів для зберігання своїх заощаджень. Тому покласти гроші на депозит з доходом 12-15% все одно буде набагато вигідніше, ніж зберігати ці гроші вдома "у панчосі".
Причому зараз в Україні підвищують відсотки лише за гривневими депозитами. Водночас, дохід на депозити в іноземній валюті залишається незмінним – у середньому 0,6% річних.
Нагадаємо, українські банки можуть надати нові кредитні канікули своїм клієнтам. Це пов'язано з тим, що з початком війни в Україні різко зріс обсяг проблемних вкладів. Щоб допомогти позичальникам повернути позичені гроші, банки йтимуть їм назустріч.