В уряді повідомили про підвищення пенсій українців ще до березневої загальної індексації

В Україні у березні відбудеться індексація пенсій – наймасштабніше підвищення виплат пенсіонерам за весь рік. Крім того, протягом року заплановано ще цілу низку підвищень. Проте багатьом громадянам збільшать пенсії ще до березневої індексації.

В уряді повідомили про підвищення пенсій українців ще до березневої загальної індексації - today.ua

Зокрема, тисячі пенсіонерів отримують підвищені виплати вже з січня. Про це розповіли у Мінсоцполітики.

Виросли пенсії для непрацездатних членів сімей загиблих воїнів АТО/ООС

Так, із січня 2022 року зросли пенсії для непрацездатних батьків (матерів, батьків) або дружин (чоловіків), військових, які загинули в АТО/ООС, померли або зникли безвісти. Вони отримують пенсію за втратою годувальника, і з січня цього року мінімальний її розмір становить 7800 гривень. Вона зросла у середньому на 1895 гривень. В уряді повідомили про підвищення пенсій українців ще до березневої загальної індексації Такі оновлені пенсії одержують понад 3300 осіб, які є членами сімей загиблих воїнів.

З 1 січня також збільшили розмір пенсій для інвалідів-чорнобильців

У них тепер виходять такі мінімальні суми:

  • інваліди І групи – 14,6 тисяч гривень;
  • інваліди ІІ групи – 9,5 тисяч гривень;
  • інваліди ІІІ групи – 7 тисяч гривень.

Зросли також пенсії у жінок

З 1 січня стали призначати щомісячні надбавки до пенсій жінкам, яким у 2022 році виповнюється 60 років, та які виходять на пенсію за віком. Їм доплачуватимуть щомісяця 9% до розрахункової пенсії. Наприклад, якщо розрахункова пенсія жінки вийшла близько 5000 гривень, то вона отримуватиме 5450. Таким чином жінкам частково компенсують пізніший вихід на заслужений відпочинок – не у 55 років, як було раніше, а у 60.

З січня виросли мінімальні та максимальні пенсії

Мінімальні пенсії дорівнюють прожитковому мінімуму. У 2022 році вони змінюватимуться таким чином:

  • з 1 січня - 1934 гривні;
  • з 1 липня – 2027 гривень;
  • з 1 грудня – 2093 гривні.

Відповідно, максимальні пенсії, що дорівнюють десяти прожитковим мінімумам, будуть також змінюватися в ті самі дати пропорційно зростанню мінімальних.

Загалом у Мінсоцполітки прогнозують, що до кінця 2022 року середня пенсія в Україні становитиме 4,5 тисячі гривень. Вона буде на 15% вищою від фактичного прожиткового мінімуму (фактичний ПМ удвічі вищий за той, що закладений у бюджетні показники).

Водночас нагадаємо, в Україні прискореними темпами вимирають пенсіонери. Лише за минулий рік їхня чисельність скоротилася майже на 300 тисяч людей.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua