Today.ua

В уряді повідомили, коли почнуть відраховувати частину зарплати українців на накопичувальну пенсію

В уряді розраховують, що вже у 2024 році можуть початися регулярні відрахування із зарплати українців в накопичувальні фонди. Все залежить від того, коли Верховна Рада проголосує відповідний законопроект. Накопичувальна пенсія може бути впроваджена відразу після розробки відповідної підзаконної бази.

Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю одному з телеканалів. Міністр каже, що чим швидше в парламенті приймуть закон про накопичувальні пенсії, тим швидше почнеться робота над підзаконними актами, а також створення інфраструктури для функціонування системи накопичувальних пенсій.

"Ми працюємо з депутатами, щоб усе ж закон знайшов своє місце в роботі парламенту і був прийнятий. Після його прийняття півтора року готується подзаконная база, інфраструктура. І якщо буде прийнятий в 2021 році, то перші внески підуть в 2024. Попрацюємо краще - можуть піти в 2023 році на рахунки всіх людей, які працюють в Україні ", - говорить Марина Лазебна.

За словами міністра, для більшості найманих працівників відрахування в накопичувальні фонди стануть обов'язковими. Однак при цьому залишається певна категорія людей, для яких внески до накопичувального фонду будуть добровільними. Очевидно, чиновниця має на увазі українців, чий вік уже наближається до пенсійного, і які вже не встигнуть до виходу на пенсію акумулювати велику суму грошей на своєму накопичувальному рахунку.

Марина Лазебна також розповіла, що накопичувальна пенсія, на відміну від солідарної, більш прогнозована, адже людина завжди може дізнатися, скільки грошей є на її накопичувальному рахунку, і на що вона може розраховувати.

"Накопичувальна пенсія - це моя власна пенсія. Я бачу свій рахунок, я ним розпоряджаюся, я контролюю і власне я сама керую своїми майбутніми пенсійними накопиченнями", - підкреслила чиновниця.

Нагадаємо, при цьому далеко не всі фахівці в області фінансів поділяють оптимізм Марини Лазебної та її однодумців з приводу накопичувальних пенсій. Багато хто вважає, що в Україні надто багато ризиків для впровадження такої пенсійної системи, і що в нашій країні поки немає відповідних економічних умов для формування повноцінних накопичувальних рахунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ