В уряді вирішили відмовитись від будівництва нового житла для переселенців

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть відмовитись від будівництва нового житла для переселенців. Йдеться про модульні містечка, які доволі затратні і не вельми комфортні. Натомість вкладатимуть гроші в облаштування соціальних гуртожитків на базі порожніх будівель.

В уряді вирішили відмовитись від будівництва нового житла для переселенців - today.ua

Такими міркуваннями поділилася в ефірі національного телемарафону міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Ірина Верещук уже не вперше критично відгукується про модульні містечка. Ще рік тому багато представників влади розглядали їх як один із основних варіантів забезпечення житлом внутрішніх переселенців. І це, попри те, що в країні вже було накопичено попередній досвід із будівництвом таких місць проживання для біженців, які з'явилися в Україні ще 2014 року.

Так, на околиці Харкова ще 7 років тому було збудовано таке містечко. І люди досі там змушені проживати в далеко не кращих умовах. А тим часом, будівництво кожного такого об'єкта – це й чималі гроші, і земля, яку треба знайти, і нові комунікації, які треба провести.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

В уряді вирішили відмовитись від будівництва нового житла для переселенців

Отже, створення соціальних гуртожитків для компактного проживання громадян – менш затратна та більш перспективна ідея, вважає чиновниця.

"У нас на сьогодні в Україні 25 модульних містечок. У них проживає від сили 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У нас 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб. Чи є це ефективним? На мою думку, краще вкладати кошти в соціальні гуртожитки", - заявила Верещук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До того ж, більшість таких гуртожитків не доведеться будувати з нуля. Адже в Україні на сьогодні є чимало порожніх будівель, як правило, із уже підведеними комунікаціями, які просто потрібно відреставрувати та переобладнати, пристосувавши їх для проживання людей.

Нагадаємо, українцям, які втратили свої квартири через війну, дадуть компенсацію за зруйноване житло. Ці гроші потрібно буде витратити протягом року.