В уряді вирішили, що робити із субсидіями на опалювальний сезон

Уряд вирішив продовжити існуючі тарифи на комуналку на наступний опалювальний сезон. Їх не мають наміру змінювати до закінчення сезону, тобто до кінця квітня 2023 року. Збережуться й субсидії на житлово-комунальні послуги для тих громадян, які не можуть самостійно сплачувати за комуналку.

В уряді вирішили, що робити із субсидіями на опалювальний сезон - today.ua

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів.

"Як і обіцяли, всі тарифи цієї зими залишаються без змін, також уряд продовжить виплачувати субсидії українцям, які потребують допомоги з оплатою комунальних платежів", - сказав прем'єр.

Сьогодні першочергове завдання, яке стоїть перед урядом та енергетиками – забезпечити Україну енергоресурсами на зиму, каже глава уряду. Потрібно створити такий запас ресурсів, який дозволить Україні пройти осінньо-зимовий сезон без потрясінь. В уряді вирішили, що робити із субсидіями на опалювальний сезон Зокрема, запас газу у підземних сховищах повинен становити не менше 19 млрд кубометрів. На сьогодні в ПГС уже завантажено 11,3 млрд кубометрів. Ще 6 млрд компанія Нафтогаз має купити на ринку. Решта – газ власного видобутку.

Крім того, на зиму нам потрібно запастися 2 млрд тонн вугілля. Півтора мільярда тонн ми вже маємо.

"Це у 2,5 рази більше, ніж визначені офіційними документами гарантовані запаси", - уточнив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз хоче домогтися відстрочки виплат своїм інвесторам, оскільки компанія не має грошей для купівлі газу. Якщо вони не погодяться на реструктуризацію виплат, то на компанію може чекати дефолт.

ДЖЕРЕЛОhvylya