В уряді роз'яснили ситуацію із підвищенням пенсійного віку в Україні

Автор: Марченко Любов

Відповідно до чинного закону, пенсійний вік в Україні становить 60 років. Уряд не має наміру найближчими роками його підвищувати. Але фактично він уже зростає через підвищення вимоги до страхового стажу. Тому вже зараз для багатьох українців пенсія у 60 років недоступна.

В уряді роз'яснили ситуацію із підвищенням пенсійного віку в Україні - today.ua

Про те, що відбувається в Україні із підвищенням пенсійного віку, розповіла в ефірі телемарафону перший заступник голови Мінсоцполітики Дар'я Марчак.

Українці, як і раніше, мають право вийти на пенсію в 60 років. Пенсійний вік у нашій країні однаковий для жінок і чоловіків. Вирівнювання пенсійного віку для обох статей відбулося 2021 року. Саме в 2021 році завершився десятирічний перехід від пенсійного віку в 55 років до віку в 60 років для жінок.

І тепер усі українці після досягнення 60 років можуть вийти на пенсію, але з однією умовою: у них має бути достатня кількість років страхового стажу. Причому з кожним новим роком вимога до стажу приростає на один рік.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Наприклад, нинішнього року страховий стаж має становити щонайменше 30 років. А вже наступного, 2024 року, він має бути не менше 31 року. І так триватиме до 2028 року, доки необхідний страховий стаж не досягне 35 років. Саме стільки років легального трудового стажу знадобиться українцям, щоби вчасно вийти на пенсію.

В уряді роз'яснили ситуацію із підвищенням пенсійного віку в Україні

Отже, якщо ви встигнете до 60 років заробити 35 років страхового стажу, то питань немає: можете виходити на пенсію. Однак, якщо до 60 років такого стажу не буде, то людина отримає право вийти на заслужений відпочинок лише з 63 років – за умови, що вона матиме на той час не менше 20 років стажу. А якщо у неї не буде до 63 років і 20 років стажу, то їй доведеться працювати до 65. В 65 уже можна буде піти на пенсію і з 15-річним стажем.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ну а оскільки, починаючи ще з буремних 90-х, багато українців працюють нелегально, то зібрати 35 законних років страхового стажу не так просто. Через це багатьом доведеться працювати до 65 років, а може й більше. Таким чином, хоча уряд і не планує найближчим часом підвищувати пенсійний вік, він фактично вже зростає.

Нагадаємо, через погіршення демографічної ситуації в Україні та скорочення трудових ресурсів держава незабаром не зможе платити громадянам навіть мінімальної пенсії. Тому уряд наполягає на якнайшвидшому впровадженні накопичувальних пенсій.

Головне