Підвищувати вік виходу на пенсію в Україні поки що не будуть. Однак підвищення пенсійного віку, по суті, вже й так відбувається. Воно зумовлене щорічним збільшенням страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.
Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
"Ми пенсійний вік не підвищуватимемо. Все підвищення вже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не вік, а стаж. Залежно від того, який у людини страховий стаж, вона може й вийти на пенсію", - розповіла міністр.
Як відомо, в Україні з 2011 року відбувається пенсійна реформа. З 2011 по 2021 рік тривав десятирічний перехід від 55-річного до 60-річного віку виходу жінок на пенсію. Таким чином, уже з минулого року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки. Одночасно з цим щорічно зростають вимоги щодо страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. З кожним роком він стає на рік більшим. Так, минулого року, щоби вийти на пенсію у 60 років, потрібно було мати щонайменше 28 років страхового стажу. А вже цьогоріч мінімальний страховий стаж став більшим на один рік, тобто вже необхідно 29 років. Наступного року буде 30. І так триватиме до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію не дорівнюватиме 35 рокам.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому громадяни, у яких до пенсійного віку не набралося достатньо років страхового стажу, не можуть вийти на пенсію в 60. Їм доведеться ще попрацювати, перш ніж вони отримають право на заслужений відпочинок: кому до 63, а кому і до 65 років.
Таким чином, хоча й офіційний вік виходу на пенсію в Україні дорівнює 60 рокам, проте приховане підвищення пенсійного віку вже відбувається.
Нагадаємо, що деякі громадяни можуть достроково вийти на пенсію під час війни. Для того, щоби вийти на заслужений відпочинок раніше 60 років, їм потрібно виконати вимогу щодо страхового стажу, мати вік не менше 58 з половиною років, залишитися без роботи та не мати можливості працевлаштуватися на будь-якому новому місці.