В уряді розповіли, як відбуватиметься виплата пенсій із другого півріччя

Пенсії та соцвиплати залишаються у пріоритеті в уряду, незважаючи на воєнний час. З липня індексують пенсії частини українців – тим, кому не індексували у березні. Припинення або затримки виплат наразі не передбачають.

В уряді розповіли, як відбуватиметься виплата пенсій із другого півріччя - today.ua

Про це повідомив громадянам у ході телемарафону міністр фінансів Сергій Марченко.

Пенсії та соціальні виплати, поряд із військовими витратами, залишаються для уряду одним із пріоритетів. Незважаючи на величезні труднощі з наповненням бюджету, влада поки що виконує свої зобов'язання перед пенсіонерами повною мірою.

"Це наш основний та ключовий пріоритет. Щодня ми робимо все необхідне для того, щоби першочергові виплати - це пенсійні та соціальні були здійснені", - повідомив Сергій Марченко.

Звичайно, що довше триває війна, то важче здійснювати ці виплати. Однак Мінфіну поки що вдається знайти можливості, щоб люди отримували все у повному обсязі та у визначений термін. В уряді розповіли, як відбуватиметься виплата пенсій із другого півріччя При цьому з 1 липня, як і було обіцяно раніше, збільшать пенсії деяким громадянам, яким не індексували їх у березні. Зокрема, зросте розмір мінімальної та максимальної пенсії, які прив'язані до прожиткового мінімуму (ПМ). А оскільки прожитковий мінімум в Україні зміниться в липні, то й пенсії також зростуть цього місяця. При цьому мінімальна пенсія, як відомо, дорівнює одному прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку, а максимальна – десяти ПМ. Таким чином, мінімальна – замість 1934 гривень стане 2027, а максимальна – 20 270 гривень.

Однак, незважаючи на оптимістичні заяви голови Мінфіну, в Україні через війну виникли великі проблеми з наповненням бюджету. Кількість підприємств, а відповідно і бюджетні надходження від них, різко скоротилися. При цьому зросли воєнні витрати. За даними того ж таки Мінфіну, щомісяця бюджету не вистачає близько 5 мільярдів доларів. Ці гроші вдається частково компенсувати за рахунок надходжень від західних партнерів, а частково за рахунок друку нових банкнот, що, звісно, стимулює інфляцію.

Якщо війна не закінчиться найближчими місяцями, уряд буде змушений вдатися до болючих заходів – підвищення податків та скорочення видатків бюджету, попереджав раніше Сергій Марченко.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua