В уряді розповіли, чи вистачить грошей на виплату пенсій у квітні і травні

Пенсії у квітні будуть виплачені в повному обсязі. Але держава вже має труднощі щодо виконання соціальних гарантій. У травні ці труднощі можуть призвести до скорочення соціальних виплат. Чим довше триватиме війна, тим важче державі буде виплачувати пенсії, зарплати і соціальні виплати.

В уряді розповіли, чи вистачить грошей на виплату пенсій у квітні і травні - today.ua

В останні дні ця думка так чи інакше звучить з вуст представників різних гілок влади. Зокрема, про це говорив під час телемарафону і глава уряду Денис Шмигаль.

Із позитивних моментів Шмигаль зазначив, що уряд наразі не ввімкнув друкарський верстат, а отже, грошова маса не збільшується. І поки що можна не переживати за гіперінфляцію. Однак на цьому позитив вичерпується. І вже цього місяця держава відчуває великі труднощі у виконанні своїх зобов'язань перед громадянами. В уряді розповіли, чи вистачить грошей на виплату пенсій у квітні і травні

У березні все було набагато простіше

За підсумками першого кварталу в Україні бюджет було перевиконано на 10%. За це можна подякувати бізнесу, який відгукнувся на прохання уряду і сплатив податки авансом. До того ж уряд випустив військові облігації, за продаж яких також виручили чимало грошей.

"У нас є інструмент військових облігацій, сьогодні відповідальний бізнес викуповує ці державні цінні папери. Понад 40 млрд вже залучили до бюджету завдяки цьому механізму. Це дає частину грошей, які дозволяють компенсувати дефіцит бюджету", - зазначив Шмигаль.

Завдяки вжитим заходам, у березні уряд зміг виплатити зарплати бюджетникам і повністю виконати свої зобов'язання перед пенсіонерами та одержувачами соціальної допомоги. Проте у квітні з цим уже виникли труднощі.

Війна з кожним днем дедалі більше знекровлює національну економіку. І чим довше вона триватиме, тим глибшою буде фінансова прірва для нашої країни.

"Війна катастрофічно впливає на економіку, ВВП, державний бюджет", – визнав прем'єр-міністр.

Через це в квітні вже почалися труднощі з фінансуванням зарплат, пенсій та соціальних виплат. А у травні взагалі може початися криза неплатежів. Про це говорять і в Офісі президента. Можливо, у травні доведеться скорочувати окремі соціальні витрати, попередили із ОП.

Нагадаємо, в Україні вже почали скорочувати зарплати бюджетників. Зокрема, про це попередили в Миколаєві. Там мають намір скоротити зарплати всіх бюджетників до мінімалки (6500 гривень) – незалежно від посад.

ДЖЕРЕЛОsocportal.info